PoradyNie wolno tego robić, gdy imbir zmieni barwę. Można wiele stracić

Nie wolno tego robić, gdy imbir zmieni barwę. Można wiele stracić

Imbir zmienił kolor. Czy trzeba go wyrzucić?
Imbir zmienił kolor. Czy trzeba go wyrzucić?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | barmalini
30.10.2023 13:45

Imbir czyni cuda i to musimy przyznać. Jest świetny na przeziębienia i sprawdza się też, gdy mamy problemy żołądkowe. Kiedy pojawiają się nudności, często sięgamy po imbirową herbatę i od razu widzimy efekty. Czasem jednak nie wiemy, jak wybrać odpowiedni korzeń i co robić w sytuacji, gdy zmienia on barwę.

Imbir ma wiele właściwości, najważniejszą jest ta rozgrzewająca. Herbata z dodatkiem tej przyprawy nie tylko smakuje wspaniale, ale i wspiera nasz organizm w walce z przeziębieniem lub grypą. Chociaż staramy się wybierać najlepszy korzeń, to może dojść do sytuacji, w której zacznie od po prostu... sinieć. Co wtedy musimy zrobić? Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie nie jest wcale taka jednoznaczna.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak wybrać idealny imbir?

Zacznijmy jednak od tego, jak dobrze wybrać imbir. Zdrowy i świeży korzeń jest przede wszystkim bardzo aromatyczny. Najlepiej będzie, jeśli na skórce nie zauważymy żadnych pomarszczeń. Skórka powinna być jędrna. Jeśli są na niej uszkodzenia lub pomarszczenia, powinniśmy odłożyć taki imbir z powrotem na półkę. Nie będzie on miał zbyt wysokiej jakości.

Kiedy już wybierzemy upragniony korzeń, musimy sprawdzić, jak wygląda w środku. Po przekrojeniu naszym oczom powinien pokazać się żółty, a wręcz pomarańczowy miąższ. Czasem jednak zdarza się, że jest on szary. Czy to znaczy, że powinniśmy wyrzucić taki produkt do śmieci?

Imbir
Imbir© Pixabay

Czy siny imbir nadaje się do spożycia?

Imbir trzeba odpowiednio przechowywać - to jest najważniejsza kwestia. Gdy zauważymy na nim pleśń, musimy jak najszybciej się go pozbyć. Jednak czy ta sama zasada działa, gdy stanie się on szarawy? Okazuje się, że wyrzucenie takiego imbiru to ogromny błąd, a my możemy stracić naprawdę bardzo dużo. Siny korzeń ma wciąż wiele właściwości odżywczych. Wyróżnia się jedynie smakiem. Bez żadnych wyrzutów sumienia możemy wrzucić kilka plasterków imbiru do wody z cytryną lub herbaty i wypić taki napar. Organizm podziękuje nam za to.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także