PoradyChcesz zyskać zdrowie i zachować młody wygląd? Ten produkt jest obowiązkowy!

Chcesz zyskać zdrowie i zachować młody wygląd? Ten produkt jest obowiązkowy!

Pyszności - Fot. Adobe Stock
Pyszności - Fot. Adobe Stock

12.04.2023 19:05, aktual.: 26.09.2023 14:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Z pewnością, ten produkt nie jest ci dobrze znany, bo rzadko można go znaleźć na sklepowych półkach. Pomimo tego, warto po niego sięgnąć i zakupić w innych możliwych punktach i miejscach, bo ma wiele korzystnych właściwości dla organizmu. Dlaczego warto pić olej marchewkowy i w jaki sposób wpływa na twój organizm?

Jak dobrze wiesz, marchewka to bogate źródło witamin i karotenu, które korzystnie wpływają na cerę i włosy. To właśnie karoten poprawia kolor skóry, utrwala opaleniznę i chroni przed szkodliwym promieniowaniem UV. Poza witaminami i karotenem, w marchewce znajdziesz również kwasy tłuszczowe, takie jak palmitynowy, linolowy, stearynowy i linolenowy. Podobnie wygląda sytuacja, gdy zechcesz spożyć olej marchewkowy. Jak go stosować, jakie ma właściwości i do czego służy?

Olej marchewkowy - czym jest ten zdrowy produkt?

Rozważania na temat tego produktu, dobrze rozpocząć od wyjaśnienia, czym tak naprawdę jest olej marchewkowy. Jest to olej, który pozyskuje się z nasion marchwi, poprzez tłoczenie na zimno. Najczęściej do ziaren dolewa się olej słonecznikowy, który wzmacnia korzystny wpływ na organizm i wzbogaca miksturę. Pomimo tego, że jest trudno dostępny w sklepach, to można go zakupić przede wszystkim w internecie, czy w sklepach ze zdrową żywnością.

Marchew - Pyszności; Foto Canva.com
Marchew - Pyszności; Foto Canva.com

A jak rozpoznać olej marchewkowy i jaką ma barwę? Najczęściej jest to kolor jasnożółty lub intensywnie pomarańczowy. Wyróżnia się ziemistym zapachem, co pozwala go odróżnić od innych oleistych produktów. Olej z marchwi zawiera w sobie witaminę A, witaminy z grupy B, C, E i F oraz wspomniany wcześniej karoten. Jest to produkt antyoksydacyjny, a wszystko to dzięki temu, że ma właściwości przeciwutleniające.

Jakie właściwości ma olej marchewkowy?

Warto w tym miejscu również wspomnieć o tym, jakie właściwości ma olej marchewkowy. Skoro zawiera w sobie tyle witamin, karoten i kwasy tłuszczowe, to wydaje się być jasne, że jest to produkt, który korzystnie wpływa na organizm. I tak też jest w rzeczywistości. Ten produkt można stosować bez obaw o każdej porze roku.

Najważniejsze właściwości oleju marchewkowego to przede wszystkim:

         
  • wzmocnienie odporności
  • poprawa wyglądu skóry
  • działanie przeciwzapalnie
  • obniżanie poziom stresu
  • zapobieganie miażdżycy
  • zapobieganie udarom i zawałom
  • wspieranie układu naczyniowego i serca.

Gdzie go się używa?

Biorąc pod uwagę zastosowanie oleju marchewkowego, trzeba podkreślić, że stosuje się go w kuchni oraz przemyśle kosmetycznym. Co ważne, olej marchewkowy można używać od zewnątrz i od wewnątrz. W przemyśle kosmetycznym stosuje się go przede wszystkim do poprawy wyglądu cery i gojenia ran. Połączony z kosmetykami, których regularnie się używa, wzbogaca je o niezwykle cenne substancje. Służy jako preparat do leczenia trądzika lub do gojenia się ran. Niektóre osoby stosują go jako preparat do włosów.

Olej z nasion marchwi - Pyszności; Foto Canva.com
Olej z nasion marchwi - Pyszności; Foto Canva.com

Jak pić olej marchewkowy?

Olej marchewkowy, co warto podkreślić, ma zastosowanie również w kuchni. Można go pić w niewielkich ilościach — zaleca się jedną łyżeczkę dziennie. Można go spożywać również ze swoim ulubionym jedzeniem. Olej z marchwi świetnie sprawdzi się jako dodatek do sałatek, koktajli czy różnorodnych dań. Nada daniom wyjątkowego smaku i zachowa właściwości zdrowotne. Niezależnie od tego, w jaki sposób go spożywasz, to możesz być pewny tego, że taki olej to samo dobro, pod każdym względem.

Zobacz na naszym kanale YouTube, jak zrobić bananową krówkę bez pieczenia:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także