Pij, a skutecznie zahamujesz apatyt na słodycze. Kilogramy będą lecieć w dół
Był sernik, makowiec, a potem jeszcze kawałek tortu... Podczas świąt jemy więcej słodyczy niż zwykle. Kiedy apetyt na desery rozkręcił się, teraz warto go szybko poskromić. Ułatwią to pyszne napoje.
Znowu masz ochotę na coś słodkiego? To częsty problem, gdy chcesz zmienić nawyki żywieniowe lub właśnie się odchudzasz. Jednym ze sposobów na poradzenie sobie z nim jest postawienie na odpowiednie napoje. Warto po nie sięgać, gdy nachodzi pokusa na batonik, cukierki czy ciastko.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Po pierwsze woda
Najprostszy sposób, by poradzić sobie z podjadaniem słodkich przekąsek to po prostu picie wody. Kiedy organizm jest odpowiednio nawodniony, nie domaga się dużych ilości cukru. Warto wypróbować tę metodę. Zamiast sięgać po ciastko czy batonik, wypij szklankę wody. Jednak kiedy masz problem z piciem dużych ilości wody czy o tej porze wolisz ciepłe napoje, nic straconego. Mamy jeszcze dwie propozycje.
Pomocna zielona herbata i to niejedna
Lubisz zieloną herbatę? Sięgnij też po matchę, czyli drobno zmieloną zieloną herbatę. W takim napoju znajduje się dużo L-teaniny. To aminokwas, który odpowiada za zmniejszenie stresu i zwalczanie niepokoju. A właśnie te dwa czynniki odpowiadają często za kompulsywne podjadanie i częste sięganie po słodycze.
Matcha jest wytwarzana z wysokogatunkowej zielonej herbaty, która po zmieleniu nabiera intensywnego zielonego koloru. Dzięki temu, napar zawiera także wiele innych cennych składników odżywczych. Jeśli smak matchy jest dla ciebie zbyt intensywny, możesz sięgnąć po jeszcze inny rodzaj zielonej herbaty. Sencha jest delikatnie słodkawa, z wyczuwalną nutą trawy i orzechów. Jej zapach określany jest jako świeży i kwiatowy. Dzięki zawartości katechin sencha przyspiesza metabolizm i pomaga w utrzymaniu zdrowej wagi. Ma także dobry wpływ na wyregulowanie poziomu cukru we krwi, co jest szczególnie ważne dla osób z cukrzycą lub insulinoopornością.
Mniej komórek tłuszczowych
Następny napój, po który warto sięgać częściej, to także rodzaj herbaty. Kombucha to fermentowana herbata, która wzbogaca florę bakteryjną. W jej składzie jest kwas octowy, który sprawia, że cukier we krwi obniża się. Dzięki temu organizm w większym stopniu metabolizuje glukozę i lepiej radzi sobie z ochotą na słodycze. Picie kombuchy wspiera redukcję wagi i działa pozytywnie na przywrócenie równowagi mikrobiomu jelit. Powstały podczas fermentacji kwas octowy przyczynia się do zmniejszenia apetytu, a także obniża zdolność organizmu do tworzenia nowych komórek tłuszczowych.