Kotlet cordon bleu z kurczaka z serem i szynką. Przepis, który przygotujesz w piekarniku

Kotlet cordon bleu z kurczaka z serem i szynką to pyszny pomysł na obiad i smaczna odmiana od klasycznego kotleta. Nasz przepis przygotowaliśmy w piekarniku, dzięki czemu jest zdrowszy niż smażona wersja.

Cordon bleu – skąd się wziął?

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że znany wszystkim kotlet drobiowy z szynką i serem w oryginalnym wydaniu jest jednym z droższych dań. Kotlet szwajcarski (bo tak też jest nazywany jest cordon bleu) został stworzony jako popisowe danie jednego z kucharzy. Podał on kawałki kruchej cielęciny, między nimi włożył soczystą szynkę i ser gruyère. Co tu dużo mówić – nie było to zbyt ekonomiczne danie.

Przez lata jednak kotlet szwajcarski (cordon bleu) przeszedł metamorfozę: cielęcinę zamieniono na kurczaka, a ser gruyere na ser pleśniowy lub żółty. Dzięki temu potrawa ta jest bardziej przystępna i prostsza w przygotowaniu.

Kotlet cordon bleu z kurczaka. Przepis na wersję light

Naszego kotleta cordon bleu przygotowaliśmy w piekarniku, dzięki czemu jest nieco lżejszy od smażonej wersji. Wykorzystaliśmy w tym przepisie pierś z kurczaka, ale śmiało możesz użyć również cielęciny lub schabu środkowego.

Jeśli szukasz więcej inspiracji na pyszne przepisy z wykorzystaniem piersi kurczaka – zerknij na nasz kanał Pyszności!


Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×