Pyszne domowe babeczki z kalafiorem, serem, boczkiem i jajkiem

Kalafior to wspaniałe warzywo, ponieważ nie dość, że jest bardzo zdrowy, to na dodatek można z niego wykonywać wiele różnych dań. Dzisiaj chcialabym pokazać ci bardzo ciekawą propozycję – domowe babeczki z kalafiorem, serem, boczkiem i jajkiem.

Są bardzo smaczne i świetnie sprawdzą się na przykład na śniadanie.

Przepis znajdziesz poniżej.

Pyszne domowe babeczki z kalafiorem, serem, boczkiem i jajkiem
Głosów: 0
Ocena: 0
Twoja ocena:
Oceń ten przepis!
Pyszności
Głosów: 0
Ocena: 0
Twoja ocena:
Oceń ten przepis!
Pyszne domowe babeczki z kalafiorem, serem, boczkiem i jajkiem
Wydruk przepisu

Składniki:

Porcje

Sposób przygotowania:

 1. Wrzuć przegotowanego kalafiora do blendera i zmiksuj. Następnie przełóż mieszankę do durszlaka i dobrze dociśnij, aby pozbyć się nadmiaru wody.
  Wrzuć przegotowanego kalafiora do blendera i zmiksuj. Następnie przełóż mieszankę do durszlaka i dobrze dociśnij, aby pozbyć się nadmiaru wody.
 2. Przełóż zmiksowanego kalafiora do miski i dodaj do niego sól, 2 jajka i starty ser cheddar. Dokładnie wymieszaj.
  Przełóż zmiksowanego kalafiora do miski i dodaj do niego sól, 2 jajka i starty ser cheddar. Dokładnie wymieszaj.
 3. Przygotowaną masę przełóż do foremek na babeczki. Dociśnij boki, aby utworzyć "gniazdo". Włóż do piekarnika rozgrzanego do 170 stopni C i piecz przez 25 minut.
  Przygotowaną masę przełóż do foremek na babeczki. Dociśnij boki, aby utworzyć "gniazdo". Włóż do piekarnika rozgrzanego do 170 stopni C i piecz przez 25 minut.
 4. Po 25 minutach wyjmij z piekarnika. Do każdego "gniazda" nałóż boczek i wbij po jednym jajku. Włóż do piekarnika rozgrzanego do 170 stopni C i piecz przez 8 minut.
  Po 25 minutach wyjmij z piekarnika. Do każdego "gniazda" nałóż boczek i wbij po jednym jajku. Włóż do piekarnika rozgrzanego do 170 stopni C i piecz przez 8 minut.
 5. Po 8 minutach wyjmij z piekarnika i przełóż babeczki na talerz. Posyp je z wierzchu pieprzem i posiekanym szczypiorkiem.
  Po 8 minutach wyjmij z piekarnika i przełóż babeczki na talerz. Posyp je z wierzchu pieprzem i posiekanym szczypiorkiem.
 6. Smacznego!

Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×