Kategorie Dania

Placek ziemniaczany z gulaszem wieprzowym

Dziś postawiliśmy na rodzime smaki – placek ziemniaczany z gulaszem wieprzowym. To połączenie jest to prostu strzałem w 10!

Autorką przepisu jest Ewelina Tomasik, która wzięła udział w naszym konkursie. Ty również możesz jeszcze wziąć w nim udział. Szczegółów szukaj tutaj.

Placek ziemniaczany z gulaszem wieprzowym4
Głosów: 0
Ocena: 0
Twoja ocena:
Oceń ten przepis!
Pyszności
Głosów: 0
Ocena: 0
Twoja ocena:
Oceń ten przepis!
Placek ziemniaczany z gulaszem wieprzowym
Wydruk przepisu

Składniki:

Porcje

Sposób przygotowania:

 1. Do rondelka wrzuć posiekaną cebulę i czosnek. Następnie dodaj łopatkę wieprzową. Dopraw przyprawami: solą, pieprzem, papryką w proszku, imbirem, curry oraz tymiankiem.
  Do rondelka wrzuć posiekaną cebulę i czosnek. Następnie dodaj łopatkę wieprzową. Dopraw przyprawami: solą, pieprzem, papryką w proszku, imbirem, curry oraz tymiankiem.
 2. Do garnka dolej odrobinę wody i duś wszystkie składniki pod przykryciem przez godzinę.
  Do garnka dolej odrobinę wody i duś wszystkie składniki pod przykryciem przez godzinę.
 3. Następnie dodaj podsmażone pieczarki oraz pokrojoną w kostkę paprykę. Duś przez 20 minut, po czym dodaj przecier pomidorowy oraz mąkę z wodą. Dokładnie wymieszaj i zagotuj. Na samym końcu dodaj kwaśną śmietanę.
  Następnie dodaj podsmażone pieczarki oraz pokrojoną w kostkę paprykę. Duś przez 20 minut, po czym dodaj przecier pomidorowy oraz mąkę z wodą. Dokładnie wymieszaj i zagotuj. Na samym końcu dodaj kwaśną śmietanę.
 4. Starte ziemniaki przesyp do miski. Dodaj do nich cebulę, przyprawy oraz mąkę i dokładnie wymieszaj. Na rozgrzanej patelni usmaż placki ziemniaczane.
  Starte ziemniaki przesyp do miski. Dodaj do nich cebulę, przyprawy oraz mąkę i dokładnie wymieszaj. Na rozgrzanej patelni usmaż placki ziemniaczane.
 5. Każdy placek nafaszeruj pysznym gulaszem i posyp koperkiem. Smacznego!
  Każdy placek nafaszeruj pysznym gulaszem i posyp koperkiem. Smacznego!
Placek ziemniaczany z gulaszem wieprzowym

Dziś w kuchni Pyszności placek ziemniaczany z gulaszem wieprzowym autorstwa Eweliny Tomasik 😀 To pierwszy przepis, który wygrał w konkursie na grupie Nasze Pyszności: https://www.facebook.com/groups/1569394849772350/?fref=nfJednocześnie przypominamy, że akcja trwa do 15 września i nadal macie szansę na wygraną 😀

Posted by Pyszności on Wednesday, August 30, 2017
206705