PoradyRydze nie puszczą wody i zachowają najlepszy smak oraz jędrność. Trzymaj się 1 zasady w trakcie smażenia

Rydze nie puszczą wody i zachowają najlepszy smak oraz jędrność. Trzymaj się 1 zasady w trakcie smażenia

Grzyby lubią proste dodatki i nieskomplikowane przygotowanie. Rydze z patelni to chyba najłatwiejszy sposób, żeby podać te pyszności z lasu. Zanim zaczniesz mieszać, kombinować i rydze w mig na patelni stracą jędrność, sprawdź jak je poprawnie smażyć.

Rydze z patelni - jak smażyć rydze, żeby nie podeszły wodą?
Rydze z patelni - jak smażyć rydze, żeby nie podeszły wodą?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
Magdalena Pomorska

21.10.2024 | aktual.: 21.10.2024 11:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nie ma nic lepszego niż zarumieniona rydze prosto z patelni. Z dodatkiem masła i soli smakują po prostu doskonałe, a można je podać z pieczywem, podpłomykiem lub dodać do sałatki. Niestety, bywa że idealne kapelusze przez banalny błąd zamienią się w zatopione na patelni smutne grzybki. Mleczaj rydz to skarb, nad którym lepiej chwilę się pochylić.

Jak smażyć rydze?

Wyciągając patelnie, wiele osób jest przyzwyczajonych do mieszania jej zawartością. A to duży błąd w przypadku grzybów. Na rozgrzaną patelnię posmarowaną masłem wystarczy ułożyć kapelusze blaszkami do góry. Smażyć krótko na średnim, momentami mocniejszym ogniu. Nie przerzucać łopatką w te i we wte, a ograniczyć mieszanie do minimum. Dzięki temu rydze nie puszczą tak dużo płynów w trakcie smażenia i faktycznie się zarumienią, a nie uduszą. Możesz też upiec rydze w piekarniku - 190 stopni Celsjusza, przez ok. 15-20 minut. Gotowe trzeba odpowiednio doprawić - na to też mam banalną podpowiedź poniżej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Smaczny mleczaj rydz - jak doprawić rydze

Najprostszy dodatek, żeby rydze smakować doskonale to jakościowe masło i trochę soli. Dobra będzie sól gruboziarnista, która oprószysz gotowe grzyby. Może to być też sól w płatkach. Inne, bardziej wyszukane dodatki to m.in. świeże zioła. Rydz mleczaj możesz wzbogacić o gałązki estragonu lub tymianku.