W ziemniaczanych krokietach czeka mięsna wkładka. Taki duet po prostu wymiata
Myślisz, że o krokietach wiesz już wszystko? Już za moment przekonasz się, że istnieje jeszcze jeden ciekawy przepis, który warto wykorzystać w swojej kuchni. I to jak najszybciej!
04.11.2023 09:30
Co zrobić, aby przygotować pyszny obiad dla całej rodziny? Wystarczy zajrzeć do bazy z przepisami Pyszności. Czeka tam na ciebie cała masa genialnych inspiracji na sprawdzone receptury, które nigdy cię nie zawiodą. Kiedy je przygotujesz, wszyscy będą zachwyceni. Po prostu palce lizać!
Dziś w roli głównej wystąpią genialne krokiety ziemniaczane z mięsną wkładką. Już od samego czytania można zgłodnieć, dlatego od razu przechodzimy do sedna sprawy.
Cały przepis krok po kroku znajdziesz na naszym wideo
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Chcesz zaskoczyć bliskich zupełnie nowym przepisem? Gotowa receptura już czeka!
Składniki:
Ziemniaki:
- 3-4 duże ziemniaki,
- 50 g tartego cheddara,
- 1 łyżeczka soli,
- 1 łyżeczka suszonego czosnku.
Mięsna wkładka:
- 240 g mielonego mięsa z wołowiny,
- przyprawy: sól oraz pieprz według uznania,
- 3/4 szkl. mąki pszennej,
- 2 jajka,
- 1 szkl. panierki panko lub bułki tartej.
Sposób przygotowania:
Krok 1. Pracę nad przepisem rozpoczynam od obrania i opłukania ziemniaków. Następnie podsmażam je przez chwilę w rozgrzanym oleju. Kiedy już nabiorą złocistych rumieńców, wyjmuję je z garnka przy pomocy łyżki z cedzakiem.
Krok 2. Czas przygotować mięsną warstwę. W tym celu na rozgrzanej patelni podsmażam krążki mięsa mielonego. Każdy krążek doprawiam dodatkowo do smaku przy pomocy soli i pieprzu. Na koniec podsmażam z każdej strony.
Krok 3. Wracam do pracy z ziemniakami. Do warzyw dodaję starty na tarce żółty ser, granulowany czosnek oraz sól. Składniki łączę przy pomocy tłuczka do ziemniaków.
Krok 4. Powstałą w ten sposób mieszankę dzielę na cztery części. Następnie z każdej części formuje mały placek. Na wierzchu układam podsmażone mięsne krążki. Wystające części składam do środka, aby stworzyć idealną osłonkę dla mięsnej mieszanki.
Krok 5. Tak przygotowaną konstrukcję obtaczam następnie w mące, roztrzepanych jajkach i panierce panko. Zamiennie można użyć tu bułkę tartą.
Krok 6. Na koniec smażę ziemniaczane krążki w rozgrzanym oleju przez kilka minut. Każdy krążek ma mieć złocisty kolor. Smacznego!
Zanim się pożegnamy, koniecznie daj mi znać, co myślisz o dzisiejszym przepisie. Moim zdaniem będzie to prawdziwy powiew świeżości w każdej kuchni. Jest to po prostu przepis na smaczne, ciekawe i oryginalne danie jednocześnie! Czyli tak, jak każdy o tym marzy. Sukces masz więc gwarantowany na samym starcie!
Zobacz także