PoradyWkładam ściereczki do garnka i dodaję trzy składniki. Z tym babcinym sposobem w mig pozbywam się plam

Wkładam ściereczki do garnka i dodaję trzy składniki. Z tym babcinym sposobem w mig pozbywam się plam

Ściereczki kuchenne będą jak nowe. Wykorzystaj trik babci
Ściereczki kuchenne będą jak nowe. Wykorzystaj trik babci
Źródło zdjęć: © Canva | dariolopresti
13.12.2023 09:33

Ściereczki kuchenne mają to do siebie, że powstałe na nich plamy są trudne do usunięcia. Tak się przynajmniej wydaje zwykłym kulinarnym "śmiertelnikom". I wtedy pojawia się ona — babcia. Osoba, dla której w kuchni nie ma rzeczy niemożliwych do zrobienia. Jej patent jest po prostu najlepszy.

Gdybyśmy wszystkie brudy wytworzone podczas gotowania chcieli sprzątać za pomocą ręcznika papierowego, drzewa byłyby tą decyzją zdecydowanie niepocieszane. W ograniczaniu zużycia celulozy pomagają kuchenne ściereczki. Problem polega na tym, że plamy, które później się na nich znajdują, wymagają specjalnego traktowania. Ale spokojnie, przeciwko sobie mają babcię i jej nieograniczony zasób trików. To chyba oczywiste, kto wyjdzie z tego starcia z tarczą?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Babcia kontra plamy

Nowoczesność podpowiada nam, żeby wszelkie brudne ręczniki od razu pakować do pralki i niczym się nie przejmować. Niech się wielkie technologiczne korporacje martwią o to, żeby ich sprzęt sobie poradził. Cóż, kłopot jest taki, że nie zawsze to robi i czasem trzeba mu trochę pomóc. W przypadku prania białych obrusów warto dodać do prania trochę soku z cytryny. A co w przypadku kuchennych ściereczek? Tu pomoże ocet.

Brudne ściereczki, zwłaszcza te ze starymi, zaschniętymi plamami, należy umieścić w garnku i zalać gorącą wodą. Następnie do płynu dolewamy szklankę octu, a także odrobinę sody oczyszczonej i płynu do mycia naczyń. Gotujemy przez 6-8 minut, co jakiś czas mieszając. Później ściereczki trzeba odcedzić i intensywnie o siebie pocierać. Potraktowane w ten sposób szmatki wrzucamy do pralki i nastawiamy zwykły program. Będziesz zaskoczony tym, jak będą wyglądały po wyschnięciu.

Ocet zwalczy plamy na brudnych ścierkach kuchennych
Ocet zwalczy plamy na brudnych ścierkach kuchennych© Canva | Martin Bergsma

O regularnym praniu kuchennych ściereczek warto pamiętać nie tylko ze względu na kwestię wizualne, ale również higieniczne. Zebrany na materiale brud może być nawet niewidoczny gołym okiem, a i tak narobić sporo szkód nam i pozostałym domownikom. Ściereczki, gąbki, blaty, uchwyty i pojemniki na przyprawy — to tam znajduje się zwykle najwięcej zarazków. A jak dużo? Przeczytasz o tym, klikając tutaj.

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także