Włosi wypowiadają wojnę nieuczciwym lodziarzom. Grążą im ogromne kary!

Włochy to jeden z najpopularniejszych kierunków na wakacje. Znane są z pięknych widoków, wspaniałych zabytków i pysznego jedzenia. I to właśnie nad nim postanowili pochylić się włoscy senatorzy.

Kuchnia włoska ma fanów na całym świecie

Kuchnia włoska to coś, co sami kochamy. Pizza, makarony i lody to coś, bez czego nie możemy sobie wyobrazić włoskich wakacji. I nad tym ostatnim postanowili popracować włoscy politycy.

mysugarfirenz

Włoskie oszustwo

Producenci lodów we Włoszech korzystają z nieco nieczystych zagrywek. Do swoich lodów wtłaczają… powietrze, przez co słodki przysmak zwiększa swoją objętość. W rezultacie sprzedają mniej produktu za więcej pieniędzy. Ta nieuczciwa praktyka ma zostać wkrótce ukrócona.

gelatogram.italia

Powstał projekt nowych przepisów, które przewidują do 10 000 euro kary za sztuczne nadmuchiwanie lodów. Ma to być ukłon w stronę lokalnych rzemieślników i wsparcie dla ich działalności. Lody z dużych zakładów produkcyjnych mogą zawierać nawet 80% dodanego powietrza, podczas gdy małe, lokalne lodziarnie dodają go zaledwie 30%, dla zachowania konsystencji i „puszystości”.

cioccolatitaliani_bhr

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×