Zamiast wyrzucać, zaparz jak herbatę i pij dwa razy dziennie. Szybko poczujesz luz w pasie
Czasami to, co pozornie wydaje się być tylko odpadem, skrywa w sobie ogromny potencjał. Zanim następnym razem wyrzucisz skórkę po tym owocu do kosza na śmieci, przypomnij sobie o jej właściwościach.
21.08.2024 10:21
Ananas sam w sobie jest niskokaloryczną przekąską, bo w 100 gramach znajdziemy zaledwie 50 kcal. Nieco więcej jest w tym z puszki, bo w zalewie często znajduje się cukier. Świeży ananas to świetna i zdrowa przekąska, a jego twarda skórka dodatkowo wspomoże proces odchudzania. Spokojnie, nie musisz zabierać się za gryzienie, wystarczy zrobić niej zdrowy napar.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Napar ze skórki ananasa
Z domowymi naparami kojarzą się przede wszystkim zioła, ale i skórka ananasa sprawdzi się znakomicie. Głośno jest o niej na TikToku, gdzie kolejne konta podają sobie informację, że to naturalny booster odchudzania. Ma to swoje uzasadnienie w nauce, a dodatki sprawią, że będzie jeszcze zdrowszy.
Zwykłe skórki od ananasa, po ugotowaniu, kryją w sobie bromelainę – substancję, która pomaga pozbyć się nadmiaru wody z organizmu, lepiej trawić posiłki i łagodzi stany zapalne. Jeśli dodamy do tego imbir i cynamon, otrzymamy napój, który może przyspieszyć nasz metabolizm i zmniejszyć ochotę na słodkości.
Napój z ananasa
Zaleca się picie 2 filiżanek napoju dziennie – rano i wieczorem. Możesz go pić samodzielnie lub dodać do niego sok z cytryny lub miód dla smaku. To całkiem smaczne urozmaicenie zdrowej diety, więc warto przygotować ten napój po tym, jak już ananas zostanie zjedzony.
Składniki:
- skórki ananasa,
- 1,5-2 litry wody,
- kawałek imbiru,
- 2 laski cynamonu.
Sposób przygotowania:
- Dokładnie umyj skórki ananasa.
- Wrzuć skórki ananasa do gotującej się wody.
- Dodaj pokrojony imbir i laski cynamonu, które wzbogacą smak i właściwości zdrowotne napoju.
- Gotuj wszystko przez około 15 minut.
- Przecedź napój do dzbanka, aby pozbyć się skórki i przypraw.
Pamiętaj jednak - napar z ananasa jest uzupełnieniem zdrowej diety i aktywności fizycznej. Nie zastąpi pełnowartościowych posiłków, więc warto zadbać o to, by dieta odchudzająca była nie tylko zdrowa, ale też smaczna.