Wirtualna Polska

Zdrowe i lekkie śniadanie – co przygotować?

Zdrowe i lekkie śniadanie – co przygotować?

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, dlatego musi być pełnowartościowe i odżywcze, aby zapewniało nam wystarczająco dużo energii na cały poranek.

Pominięcie śniadania w codziennym jadłospisie bardzo negatywnie wpływa na funkcjonowanie organizmu i może m.in. prowadzić do znaczącego spadku koncentracji. Jak powinien wyglądać poranny posiłek, aby był zarówno pożywny, jak i smaczny?

Wirtualna Polska

Z jakich składników powinno składać się śniadanie?

Podstawowy posiłek dnia musi zawierać duże ilości białka, czyli powinien się w nim znaleźć jeden z następujących składników: ryby, mięso, jajka, ser lub rośliny strączkowe. W pozyskiwaniu niezbędnej energii pomagają węglowodany, których duże ilości zawarte są w makaronie, kaszy, płatkach oraz pełnoziarnistym pieczywie. Posiadając taką ilość informacji można bez większych problemów skomponować kilka dań, m.in. pełnowartościowe kanapki i sałatki.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Jeśli komuś nie do końca odpowiada smak ryb (jest to dość często spotykana awersja u dzieci), to warto w takim przypadku zdecydować się na zrobienie pasty, np. z tuńczyka. Gotowy produkt w połączeniu ze świeżym pieczywem, masłem, czerwoną papryką, cebulą, jajkami i rzodkiewką to prawdziwa bomba witaminowa, która doskonale smakuje i jest w stanie przekonać do siebie nawet największych przeciwników ryb.

Owoce i warzywa jako konieczne dodatki do śniadania

W każdym śniadaniu powinny się znaleźć owoce i warzywa, wedle preferencji w formie sałatki lub odżywczego koktajlu. Osoby, które w wyposażeniu swojej kuchni posiadają blender, mogą stworzyć smoothie składające się z wybranej gamy produktów z dodatkiem soku, a nawet lodu. Napój ten może być zarówno częścią śniadania, jak również jego głównym bohaterem.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Pyszny jogurt dla urozmaicenia śniadania

Przygotowując poranny posiłek warto sięgnąć po produkty mleczne, które są lekkostrawne i bogate w witaminy. Doskonałym tego przykładem może być jogurt z siemieniem lnianym, owocowym puree i dodatkiem orzechów. Tego typu śniadania w kubeczku są doskonałe na wynos i są dostępne np. w piekarni https://piekarniagrzybki.pl/sklepy-firmowe/piekarnia-mokotow/.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×