PoradyZnany dietetyk obala ważny mit na temat śniadania. Nasze mamy i babcie złapią się za głowy

Znany dietetyk obala ważny mit na temat śniadania. Nasze mamy i babcie złapią się za głowy

Michał Wrzosek wypowiedział się na temat śniadania
Michał Wrzosek wypowiedział się na temat śniadania
Źródło zdjęć: © Adobe Stock, TikTok | @michal_wrzosek, olepeshkina

13.09.2023 15:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Co Michał Wrzosek myśli o jedzeniu śniadania? Czy zawsze musimy o nim pamiętać? A może ma na ten temat zupełnie inne zdanie?

Osobiście uwielbiam jedzenie i nie wyobrażam sobie życia bez tej przyjemnej czynności. Co więcej, kocham je przygotowywać i nie ma tu znaczenia, czy jest to śniadanie, obiad, czy kolacja. W końcu każdą z tych opcji można zrobić w ciekawyoryginalny sposób

Jednocześnie zostałam wychowana w domu, gdzie przywiązywano dużą wagę do jedzenia. Nie był to tylko sposób na zaspokojenie podstawowej potrzeby życiowej, jaką jest głód. Spożywanie posiłków było przede wszystkim czasem dla rodziny, kiedy przy stole gromadziliśmy się wszyscy krewni. 

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Śniadanie to podstawa?

A skoro o jedzeniu posiłków już mowa, to w moim rodzinnym domu zarówno moja mama, jak i babcia, zawsze powtarzały, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Co więcej, należało spożyć je tuż po przebudzeniu, aby mieć energię do działania na cały dzień. 

Dlatego też opcja, abym wyszła z domu bez śniadania, nawet jeśli nie czułam potrzeby, żeby coś zjeść, nie wchodziła w grę. Po prostu nie było takiej opcji. I wiem, że taki model był bardzo popularny w wielu polskich domach. Ty też zostałeś wychowany w ten sposób?

Nasze mamy i babcie zawsze powtarzały, że śniadanie to podstawa
Nasze mamy i babcie zawsze powtarzały, że śniadanie to podstawa© Adobe Stock | Drobot Dean

Dietetyk mówi wprost

Z tematem spożywania śniadania postanowił zmierzyć się dobrze znany w sieci dietetyk. Michał Wrzosek, bo to o nim mowa, jednocześnie obalił popularny mit śniadaniowy. O co dokładnie chodzi? Przekonasz się już za moment!

Ostatnio na koncie Michała Wrzoska na platformie TikTok pojawił się ciekawy film. Mężczyzna rozpoczął go od wyjaśnień, że jest dyplomowanym dietetykiem i zjadł dziś śniadanie dopiero o 13.00. Czy to błąd?

- Często się mówi, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. I koniecznie trzeba je zjeść przed wyjściem z domu. Ale są osoby, które nie są w ogóle głodne po przebudzeniu. Jeśli też tak masz, to nie ma sensu jeść go wtedy na siłę. Moim zdaniem lepiej jest nie zjeść śniadania, niż zjeść byle jakie śniadanie. Ale w życiu bywa różnie, czasem nie mamy czasu, by zjeść zaraz po przebudzeniu - wyjaśnia Michał Wrzosek.

Jako przykład dietetyk podaje swój zabiegany poranek. I jak się okazuje, tego dnia od rana mężczyzna zdążył wypić kawę i kilka szklanek wody. Dopiero o 13.00 zjadł śniadanie. Jednak nie ma nic w tym złego, dlatego jeśli należysz do osób, którym rano zawsze brakuje czasu, albo po prostu nie odczuwasz głodu zaraz po przebudzeniu, lepiej zrezygnować z byle jakiego śniadania i zjeść je dużo później. 

Zanim się pożegnamy, koniecznie napisz mi, jak sytuacja śniadaniowa wyglądała u ciebie do tej pory? Jesz je zaraz po przebudzeniu? A może łapiesz byle co w przelocie, bo ciągle brakuje ci czasu? Istnieje jeszcze opcja, że całkiem je pomijasz. Ja zdecydowanie należę do pierwszej grupy, a ty?

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także