Zrób z kurkami jedną rzecz, a będziesz cieszyć się ich smakiem przez całą zimę
Sezon grzybowy trwa w najlepsze. Jest to jednocześnie najlepszy moment, aby zrobić zapasy na zimę. I doskonale wiem, jaki patent sprawdzi się w tej roli doskonale.
24.08.2023 09:27
Od kilku tygodni wiele osób wybiera się do lasu nie tylko na spacer. Łączą przyjemne z pożytecznym i przebywając na łonie natury, jednocześnie poszukują grzybów. I nie ma w tym nic dziwnego, bo grzyby to prawdziwe skarby lasu.
Mają one też szerokie zastosowanie w kuchni. Na ich bazie możesz zrobić przepyszną i aromatyczną zupę, stworzyć genialny sos, chociażby do gołąbków czy wykorzystać pyszne grzyby do faszerowania schabu lub polędwicy. Możliwości jest naprawdę wiele!
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Grzyby w kuchni
Wiele osób wykorzystuje potencjał grzybów na bieżąco i dodaje je do codziennych posiłków. Minus tej sytuacji jest taki, że wraz z zakończonym sezonem grzybowym, skarby lasu znikną z kuchni. A wcale nie musi tak być.
Możesz przygotować małe zapasy i cieszyć się pysznym smakiem grzybów nawet w środku zimy. Nie wierzysz? Przeczytaj ten artykuł do końca, a wszystko stanie się jasne!
Kurki w marynacie
W naszym kraju sporą popularnością cieszą się kurki i to na nich chciałabym się dzisiaj skupić. Już za moment zdradzę ci prosty i sprawdzony patent na kiszone kurki. To fenomenalne rozwiązanie sprawdzi się w każdej kuchni. Po prostu nie ma innej opcji!
Składniki:
- 2 kg kurek,
- 4 ząbki czosnku,
- 2 gałązki kopru,
- 2 litry wody,
- 2 łyżki soli,
- 2 łyżki gorczycy.
Sposób przygotowania:
- Pracę nad przepisem rozpocznij od dokładnego przejrzenia i oczyszczenia kurek.
- Następnie blanszuj kurki przez 1-2 minuty we wrzącej i osolonej wodzie. Od razu je odcedź i przelej zimną wodą, aby zatrzymać proces gotowania.
- Grzyby przełóż do wyparzonych słoików.
- Do słoików dodaj też obrany czosnek, gałązki kopru oraz gorczycę.
- Na koniec przygotuj domową solankę. W tym celu zagotuj wodę, po czym połącz ją z solą.
- Po przestudzeniu przelej solankę do słoików z kurkami. Zakręć każdy słoik i odstaw do kiszenia. Smacznego!
Jak sam widzisz, wystarczy naprawdę niewiele, aby cieszyć się genialnym smakiem kurek praktycznie przez cały rok. Zanim się pożegnamy, koniecznie daj mi znać, jaki jest twój ulubiony rodzaj grzybów. Czy przy ich pomocy robisz domowe przetwory na zimę? Jeśli tak, może masz jakiś sprawdzony patent, którym chcesz się podzielić? Z chęcią przetestuje nowe rozwiązania w swojej kuchni!