PrzepisAnna Lewandowska robi gołąbki bez gotowania i użycia piekarnika. Jej metoda zaskakuje

Anna Lewandowska robi gołąbki bez gotowania i użycia piekarnika. Jej metoda zaskakuje

Anna Lewandowska robi gołąbki bez gotowania i użycia piekarnika. Jej metoda zaskakuje
Paulina
27.07.2022 13:16, aktualizacja: 20.03.2024 11:51

Gołąbki, czyli jedno z flagowych dań w naszym kraju. Mamy na nie różne receptury, ale czy robiliście je kiedyś na parze? Recepturę na lekkie gołąbki z mięsem z indyka, gotowane na parze to sprawdzona receptura Anny Lewandowskiej. Oto dokładny przepis i lista potrzebnych składników do tego dania.

Składniki na gołąbki Anny Lewandowskiej:

            
  • 10 liści białej kapusty
  • 300-350 g mięsa mielonego z indyka
  • 1/2 szklanki pomidorów z puszki
  • 1 jajko
  • 1 marchewka
  • 2 ząbki czosnku
  • 1/2 cebuli
  • garść posiekanego koperku
  • sól morska
  • czarny pieprz
Obraz

Sposób przygotowania gołąbków:

Zaczynamy od rozdzielenia liści kapusty i wybrania najlepszych z nich. Dokładnie je myjemy i osuszamy. Następnie wycinamy zgrubienia i umieszczamy na 5-7 minut w parowarze. Tak by zmiękły. W tym czasie możemy zabrać się za przygotowanie farszu. Mięso dokładnie myjemy i mielimy. Umieszczamy w misce i przyprawiamy. Przeciskamy przez praskę czosnek, siekamy cebulę na małe kawałki i dodajemy startą na tarce marchewkę. Wbijamy jajko. Następnie solimy i pieprzymy.

Na liście kapusty nakładamy farsz i zawijamy podobnie jak krokiety. Na każdy liść nałóż około 1 – 2 łyżki wcześniej przygotowanego farszu. Warto zostawić trochę miejsca, aby podczas składania gołąbka nie wypłynęła jego zawartość. Tak zawinięte gołąbki umieszczamy w parowarze. Wszytko, gotujemy ok. 30 minut. Podczas gotowania gołąbków możemy przygotować sos. Podgrzewamy pomidory w garnku. Przyprawiamy pieprzem, solą i czosnkiem. Całość dusimy, a następnie dodajemy koperek. Tak przygotowanym sosem polewamy nasze gołąbki.

Obraz

Mrożenie gołąbków

Jeśli nie jesteś w stanie zjeść wszystkich gołąbków, możesz je z łatwością zamrozić.Ugotowane gołąbki odstawiamy do ostudzenia. Po tym czasie pakujemy je w specjalne woreczki bądź pojemniki przeznaczone do zamrażania. Pamiętajmy, aby każdy gołąbek znajdował się w oddzielnym woreczku. Dzięki temu nie posklejają się ze sobą i po rozmrożeniu zachowają ładny kształt. Będzie można wyjmować je w takich ilościach, jakie będziemy chcieli zjeść.

Jeśli natomiast zależy ci na czasie mamy dla Ciebie przepis na gołąbki bez ryżu w wersji ekspresowej:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także