Katarzyna Bosacka oburzona widokiem składu chleba. Zdjęcie obiegło sieć

Bosacka oburzona widokiem składu chleba. - Pyszności; Foto: instagram.com/katarzynabosacka ; Canva.com

Ostatnio pod lupę Katarzyny Bosackiej trafiło zdjęcie etykiety jednego chleba kukurydzianego. Jego skład oburzył dziennikarkę i autorkę publikacji na temat zdrowego odżywiania. W związku z tym postanowiła podzielić się zdjęciem etykiety pieczywa na swoim koncie na Instagramie. Oczywiście nie obyło się bez komentarza krytyki ze strony dziennikarki.

Chleb kukurydziany, który nim nie jest

Piekarnia, w której kupisz chleba

Kiepski skład chleba – Pyszności; Foto: Pixabay.com

Jak sama nazwa wskazuje, chleb kukurydziany powinien mieć w składzie mąkę kukurydzianą. Niestety okazuje się, że nie zawsze. Niedawno Katarzyna Bosacka dostała od jednego obserwatora, zdjęcie przedstawiające skład pieczywa kukurydzianego. Okazało się, że chleb nie zawiera ani grama mąki kukurydzianej.

W skład tego pieczywa kukurydzianego wchodzi mąka żytnia, mąka pszenna, płatki żytnie, płatki owsiane, płatki pszenne, płatki sojowe, gluten pszenny, mąka sojowa, drożdże, woda i sól. Katarzyna Bosacka zaznaczyła, że po chleb kukurydziane zazwyczaj sięgają osoby, które nie mogą spożywać glutenu. Jeśli taka osoba nie przeczyta składu produktu, może narazić swoje zdrowie.

Polska dziennikarka podkreśliła, że nazywanie chleba kukurydzianym, który nie ma kukurydz w składzie – wprowadza nas w błąd. W związku z tym bardzo ważne jest, abyśmy zawsze dokładnie czytali etykiety.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Katarzyna Bosacka (@katarzynabosacka)

Reakcja internautów na widok składu chleba

Obserwatorzy Katarzyny Bosackiej zgodzili się z autorką postu. Taki chleb nie powinien nazywać się kukurydzianym. Niektórzy przyznali, że pieką domowy chleb. Dzięki temu wiedzą dokładnie, co się znajduje w składzie produktu. Wiele osób opisało również podobne sytuacje, których doświadczyli w swoim życiu. Poniżej przedstawiamy kilka komentarzy, które znalazły się pod postem Katarzyny Bosackiej:

„Dokładnie. Ja jak musiałam przejść z córką na dietę bezmleczną i bezglutenową byłam załamana jak bardzo nas oszukują… A ludzie składów nie czytają niestety.”

„Okropność. Ja też mam nietolerancję glutenu. Na kukurydziany sklep bym się skusiła… Jednak już się nauczyłam, że kupowane chleby BG to mnóstwo chemii. Piekę sama.”

Jeśli chcesz sam upiec pieczywo, to koniecznie zobacz na naszym kanale YouTube jak przygotować domowy chleb na drożdżach krok po kroku. Niebo w gębie!

 


Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×