Chwyciła za puszkę pasztetu dla kotów i porównała z tym dla ludzi. Różnice w składzie porażają
Pasztety, mimo wątpliwej jakości, wciąż cieszą się sporą popularnością. Tym razem Katarzyna Bosacka chwyciła za dwie puszki smarowidła i porównała ich skład. Wnioski pozostawią sporo do życzenia.
Kosztuje grosze, można kupić go w każdym sklepie, a w szafce potrafi stać tygodniami. Zgodnie z zasadą "coś za coś" ma jednak skład, który niejednego dietetyka przyprawia o zawroty głowy. Katarzyna Bosacka chwyciła tym razem za dwie różne puszki pasztetu. Nie byłoby w tym może nic zaskakującego, gdyby jeden z nich nie był przeznaczony... dla kotów.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Zamiast przepłacać za kiepski skład, zrób dobrą wędlinę w domu. Mortadela drobiowa z pistacjami znika do ostatniego plastra
Bosacka porównała pasztety
Panuje przekonanie, że jedzenie, które trafia do zwierzęcych misek, jest gorszej jakości niż to ludzkie. Kiedy jednak mowa o pasztecie, to role się odwracają. Przekonała się o tym Katarzyna Bosacka, edukatorka, dziennikarka i influencerka, która na swoim instagramowym profilu prześwietla etykiety.
Tym razem w ruch poszedł pasztet. Na pierwszy ogień ten klasyczny, dla ludzi. Na pierwszym miejscu w składzie była woda, później wymieniono skórki z indyka, mięso oddzielone mechanicznie, skóry wieprzowe i całą masę dodatków, wzmacniaczy i konserwantów.
— Szczerze? Ja bym tego nawet kotu nie podała — mówi Bosacka w swoim filmiku.
Lepiej wypadł pasztet dla kota. Miał 57 proc. mięsa, z czego 26 proc. stanowiła wołowina. To wciąż fast food dla zwierząt, a koty powinny być na diecie, która składa się w pełni z samego mięsa, ale sam skład w porównaniu do tego, czym smarujemy sobie kanapki, wypada o wiele lepiej.
Katarzyna Bosacka podkreśliła, że w pasztecie dla ludzi również jest dużo składników pochodzenia mięsnego, ale samego mięsa tam po prostu nie ma. To zbiór kiepskiej jakości odpadów, których spożycie zdecydowanie warto ograniczyć.
Pasztet dla kotów lepszy niż dla ludzi?
Nie każdy właściciel kota zdaje sobie sprawę, że jego zwierzę je lepiej. Nie oznacza to oczywiście tego, że od dziś czworonogi powinny dzielić się z nami pasztetem. Tym bardziej że może okazać się on dla ludzi po prostu niesmaczny ze względu na brak przypraw. Warto jednak przed zakupem pasztetu dla samego siebie zwrócić uwagę na etykietę i wybrać produkt, który nie straszy składem.
Można go również upiec samodzielnie w domu. Dzięki temu mamy kontrolę nad jakością i smakiem wyrobu.