Jeremy Clarkson otwiera własną restaurację. Kontrowersyjna decyzja zaskoczyła fanów

W ostatnim czasie widzimy, że restauracje raczej otwierają się na opcje wegetariańskie i w menu znajdziemy takie pozycje. Natomiast mamy mały wyjątek. Były gospodarz Top Gear- Jeremy Clarkson nie poda opcji wegetariańskiej w nowej restauracji. Skąd te zachowanie? Czy to dobrze skoro świat idzie do przodu i jednak otwiera się na nowe rzeczy?

Jeremy Clarkson otwiera restaurację

Jeremy Clarkson otworzył restaurację na swojej farmie w Chipping Norton. W restauracji, którą prezenter telewizyjny nazwał Diddly Squat, będzie podawane jedzenie, które jest hodowane i uprawiane na farmie. Zamysł prezentera jest bardzo ciekawy, ale nie wszyscy będą mogli z niego skorzystać. Postanowił on, że w jego restauracji nie będą mogli zjeść wegetarianie. Nie przewidział bezmięsnych posiłków. O czym mówi bardzo otwarcie.

Mięso-Pyszności; Foto: Canva

Co będzie serwowane w restauracjach?

Wiemy, że Jeremy Clarkson lubi mięso. Jasno wyrażał swoje odczucia na temat wegetarianizmu w przeszłości, więc decyzja nie jest zaskakująca, mimo że w dzisiejszych czasach jest dość kontrowersyjna. Jego czterdziestoosobowa restauracja na farmie opiera się głównie na serwowaniu wołowiny i wszystkich dostępnych tam produktów. W knajpie nie będzie menu, gospodarz zakłada, że będzie serwowane tam, to co jest dostępne danego dnia. Zjeść posiłek można głównie na zewnątrz.

Mięso-Pyszności; Foto: Canva

Clarkson

Na portalach zawrzało, wielu klientów restauracji w tym wegetarianów wypowiedziało się o zachowaniu właściciela restauracji.

„Jestem wegetarianinem, większość moich znajomych nie jest, więc chodzimy do restauracji, które serwują mięso i opcję wegetariańską, abyśmy mogli jeść razem. To jego wybór, jeśli nie chce podawać niczego poza mięsem, ale nie tylko wegetarianie nie pojadą. Myślę, że desperacko szukam rozgłosu” – powiedział jeden z klientów.

Zwolennicy Clarksona natomiast mocno go wspierają w jego działaniach i mówią:

Czy uważasz, że wegetariańskie restauracje powinny być zobowiązane do serwowania mięsa?”- powiedział jeden ze zwolenników koncepcji Clarksona.

Będą zwolennicy i przeciwnicy tego działania. Każdy może zdecydować czy będzie chciał wybrać się do takiej restauracji.

Zobacz nasz przepis na wege przekąskę

 

 

 

 


Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×