Wirtualna Polska

Prosty patent na cebulę. Już nie musisz używać noża i oszczędzisz wielu łez

krojenie cebuli

Adobe Stock

Krojenie cebuli może stać się jeszcze szybsze i prostsze. Prosty patent z obieraczką do warzyw zaoszczędzi ci łez i ułatwi zadanie.

Wirtualna Polska

W kuchni jest kilka czynności, do których brakuje ochotników. Jedną z nich jest szatkowanie cebuli. Z pomocą przychodzi prosty patent, dzięki któremu zapomnisz o łzach lecących po policzkach i mozolnym krojeniu warzywa. Potrzebujesz zaledwie obieraczki do warzyw i zwykłego widelca.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Zobacz również: szybsze krojenie warzyw w kuchni – patenty, których uczą zawodowych kucharzy

Dlaczego płaczemy przy obieraniu cebuli?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Cebula to wyjątkowo łzawe warzywo. Łez nie powoduje jej zapach, a ulatniający się podczas krojenia enzym alinaza. Gdy gaz powstający w wyniku reakcji chemicznej dostanie się do wody, która znajduje się na naszej śluzówce oka, przekształca się w kwas siarkowy, co prowadzi do pojawienia się łez, gdyż nasza śluzówka stara się chronić przed jego działaniem.

Krojenie cebuli – Pyszności; Foto Canva.com

W celu zminimalizowania łzawienia podczas krojenia cebuli można spróbować schłodzić ją przed krojeniem w lodówce, użyć ostrych noży, kroić cebulę pod bieżącą wodą lub stosować specjalne okulary ochronne. Możesz również sięgnąć po jeszcze jeden patent, który podbija Internet.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Krojenie cebuli bez noża

Rewelacyjny patent na niesforne warzywo zdradził użytkownik Tik Toka o nicku epluche_tou. Mężczyzna używa nietypowej metody do krojenia cebuli. Najpierw wbija widelec w cebulę, a następnie szybko kroi ją obieraczką drugą ręką, uzyskując pięknie i cienko pokrojone plasterki. Ta metoda jest o wiele szybsza niż tradycyjne szatkowanie nożem, a nie potrzebujesz do tego specjalnych sprzętów: ot, zwykła obieraczka i widelec.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
@epluche_tout Tuto pour couper un onion mieux qu’un chef étoilé 🧑‍🍳😎 #epluchetout #onion #commeunchef ♬ son original – Mon Épluche Légumes

Cienko pokrojona cebulka szybko się podsmaży i zarumieni. Świetnie sprawdzi się również jako delikatny, chrupiący dodatek do sałatek. Filmik obejrzano prawie 5 milionów razy, a prosty patent szybko zjednał sobie serca fanów na całym świecie.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

O to właśnie chodzi w gotowaniu – ułatwiać sobie to, co pozornie wydaje się być skomplikowane.

Przepis na chrupiącą cebulę w panierce znajdziesz na naszym kanale YouTube

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×