PoradyLekarka o piciu wody na czczo. Nie mamy pojęcia o kluczowych kwestiach

Lekarka o piciu wody na czczo. Nie mamy pojęcia o kluczowych kwestiach

Picie wody - Pyszności
Picie wody - Pyszności
Źródło zdjęć: © Getty Images, | Lifestock

27.06.2024 08:34, aktual.: 27.06.2024 08:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Większość z nas od razu po przebudzeniu odczuwa potrzebę napicia się czegoś. Niektórzy sięgają od razu po strzał energii pod postacią kawy czy herbaty, inni zostają jednak przy wodzie. Znana w mediach społecznościowych lekarka, dr Magdalena Cubała-Kucharska, postanowiła podsumować skutki picia wody na czczo.

Wielu z nas, zaraz po przebudzeniu, zaczyna swoje codzienne obowiązki. Czy to opieka nad dziećmi, praca, szkoła, czy nawet pies, który już czeka na nas przy drzwiach, patrząc na nas błagalnym wzrokiem. Przy takim tempie życia niewielu z nas ma czas, aby skupić się na swoim zdrowiu. Stąd też zamiłowanie do porannej kawy, która ma zapewnić zastrzyk energii na dobry poranek. Jest jednak napój, który jeszcze lepiej postawi nas na nogi.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Napój lepszy niż kawa

O tym, że powinniśmy częściej sięgać po szklankę wody, powtarza się od lat jak mantrę. Doktor Magdalena Cubała-Kucharska, lekarka prowadząca Instytut Medycyny Integracyjnej w okolicach Warszawy, opowiedziała na swoim Instagramie o zaletach picia wody z rana. Okazuje się, że jedna szklanka letniej wody może zdziałać prawdziwe cuda.

Kobieta nalewająca wodę do szklanki z plastikowej butelki
Kobieta nalewająca wodę do szklanki z plastikowej butelki © Adobe Stock | PAWEL_KACPEREK

Doktor Cubała podsumowała wszystkie korzyści wynikające z picia wody z rana. Każdy z tych punktów to prawdziwe "złoto" i dowód na to, że warto uczynić picie wody swoim codziennym, porannym rytuałem.

Dlaczego warto pić wodę na czczo?

Jak tłumaczy dr Cubała, woda nawilża przewód pokarmowy i intensyfikuje wydzielanie soków trawiennych, dzięki czemu pobudza układ pokarmowy do działania. Dzięki wodzie jelita pracują lepiej, co pomaga w eliminacji problemów z wypróżnianiem. Picie wody wspomaga również proces detoksykacji organizmu.

Woda. Zdjęcie ilustracyjne
Woda. Zdjęcie ilustracyjne© Licencjodawca | Olga Yastremska, New Africa, Africa Studio

Regularne sięganie po szklankę tego napoju pozwala utrzymać dobrą kondycję. Dr Cubała podkreśla, że chociaż w tym kontekście najbardziej znany jest wpływ wody na skórę, to ten płyn doskonale wpływa na wszystkie tkanki.

Pij na zdrowie

Wygląda na to, że picie wody na pusty żołądek rzeczywiście ma zbawienny wpływ na organizm. Co więcej, przygotowanie wody jest znacznie mniej czasochłonne niż parzenie kawy. Jeśli więc brakuje ci wolnych chwil z rana, warto rozważyć sięgnięcie po wodę jako sposób na zastrzyk energii. Umożliwi to równie efektywne, a może nawet lepsze, rozpoczęcie dnia.

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także