Mleko z ziemniaka podbije rynek? Kolejna alternatywa dla nabiału na rynku!

Roślinne zamienniki nabiału zyskują coraz bardziej na popularności. Do oferty napojów roślinnych dołączyło mleko z ziemniaka!

dugdrinks

Coraz większe zapotrzebowanie

Asortyment wegańskich zamienników nabiału coraz bardziej się rozszerza. Świadczy to o jednym: zdecydowanie jest na to popyt!
Dzięki temu osoby na diecie wegańskiej lub osoby z nietolerancjami pokarmowymi (na przykład na laktozę) mogą bilansować swoje diety i nie muszą rezygnować z tego, co lubią.
Do grona napojów roślinnych z soi, grochu, orzechów i nasion konopi dołączyło… mleko z ziemniaków!

wds_group_

Uniwersalne ziemniaki

Kto nie kocha ziemniaków? Form ich podania jest mnóstwo i chyba każdy znajdzie coś dla siebie. Okazuje się, że można z nimi również eksperymentować.
„Ser” z ziemniaków jest już znany weganom. Stanowi świetny dip i konkurencję dla humusu.
Mleko z ziemniaka jest za to nowością, która podbije sklepy.

wds_group_

To świetny wybór!

Szwedzka marka DUG postanowiła stworzyć mleko z ziemniaków. To idealne rozwiązanie dla alergików, bo w jego składzie nie znajdziesz glutenu ani soi. Poza tym, jest też bardzo ekologicznym rozwiązaniem, bo uprawa ziemniaków wymaga dwa razy mniej wody niż w przypadku owsa i aż 56 razy mniej niż w przypadku migdałów, z których to często powstają wegańskie mleka.

dugdrinks

Niestety, jeszcze chwilę poczekamy

Chociaż ten wariant mleka staje się coraz bardziej dostępny, to na ten moment nie znajdziesz ich w sklepach w Polsce.
Patrząc na to, że wegańskie zamienniki cieszą się rosnącą popularnością również w naszym kraju, to wprowadzenie na rynek kolejnej nowinki wydaje się być tylko kwestią czasu.


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×