Moja mama zasypuje czosnek ryżem. Odkąd poznałam powód, robię to samo i mam spokój
Nie lubisz marnować żywności? Niestety nie zawsze wiesz, jak dobrze to zrobić? Zwłaszcza w przypadku warzyw i owoców? Nie martw się, przychodzę z gotowym rozwiązaniem, które nigdy cię nie zawiedzie.
02.11.2023 | aktual.: 19.03.2024 10:23
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Jeśli śledzisz moje artykuły od dłuższego czasu, doskonale wiesz, że staram się żyć zgodnie z zasadą zero waste. Jednocześnie ciągle szukam skutecznych patentów, które pomogą zachować świeżość zakupionych produktów na dłuższy czas.
Do tej pory podzieliłam się z tobą patentami na przechowywanie bananów, żółtego sera, ziemniaków, dyni oraz chleba. Teraz przyszedł czas na kolejny produkt, bez którego nie sposób wyobrazić sobie codziennego funkcjonowania w kuchni.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Bez czosnku ani rusz
Na pewno zgodzisz się ze mną, że czosnek to podstawa każdej kuchni. W końcu jest to genialny sposób na podkreślenie smaków nie tylko pysznej i rozgrzewającej zupy, ale też może świetnie sprawdzić się w roli aromatycznej marynaty do mięs. Wielką popularnością cieszy się również sam sos czosnkowy, który pasuje do wrapów, tortilli, kebabów czy pizzy.
Możliwości na wykorzystanie czosnku w kuchni jest naprawdę cała masa. A jeśli dodamy do tego jeszcze cenne wartości prozdrowotne czosnku, to już w ogóle sprawa jest jasna. Bez niego ani rusz!
Domowy patent na przechowywanie czosnku
Dzisiejszym patentem na przechowywanie czosnku podzieliła się ze mną moja mama. Jak się okazuje, do tego celu wykorzystuje ryż w sypkiej i suchej postaci. I robi to z konkretnego powodu.
Otóż dzięki tej metodzie, ma pewność, że suchy ryż skutecznie pochłonie zbierającą się wilgoć. A co za tym idzie, nie wpłynie ona negatywnie na czosnek. Dzięki takiemu zabezpieczeniu nie musisz obawiać się, że cenny składnik twojej kuchni zacznie kiełkować lub co gorsze na jego powierzchni pojawi się pleśń.
Skoro już wiesz, na jakie efekty możesz liczyć, czas przejść do samej procedury. I już na wstępnie zaznaczam, że jest ona banalnie prosta. Tak naprawdę potrzebujesz 3 rzeczy: szczelnego słoika, suchego ryżu oraz czosnku. Najpierw podziel główkę czosnku na pojedyncze ząbki. Jednocześnie nie obieraj ich z łupin, ponieważ to naturalna ochrona czosnku.
Kiedy ząbki czosnku będą już wstępnie przygotowane, umieść je w słoiku na przemian z ryżem. Na koniec zamknij słoik i przechowuj go w suchym i ciemnym miejscu. Najlepiej do tego zadania sprawdzi się kuchenna szafka lub spiżarnia. I to wszystko! Wykorzystując dzisiejszy patent, twój czosnek z pewnością zachować świeżość znacznie dłużej. Do tego przy minimalnym nakładzie pracy z twojej strony.