PoradyNajgorszy błąd przy robieniu mizerii. Popełniają go nawet najlepsze gospodynie

Najgorszy błąd przy robieniu mizerii. Popełniają go nawet najlepsze gospodynie

Jak zrobić smaczną mizerię?
Jak zrobić smaczną mizerię?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

13.06.2024 09:01, aktual.: 13.06.2024 09:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mizeria znów zamieniła się w rozwodnioną i nieestetyczną breję? Temu winien jest często popełniany błąd. Wystarczy jednak, że zrezygnujesz z jednego nawyku, a ogórkowa sałatka nigdy więcej cię nie rozczaruje. Oto sprawdzone patenty na idealną mizerię, które warto znać i zastosować.

Mizeria to skromna, ale jednocześnie niezwykle popularna i uwielbiana sałatka, która nie schodzi ze stołów. Doskonale komponuje się z ugotowanymi młodymi ziemniakami. Dodaj do tego jeszcze jajko sadzone i oto gotowy jest twój idealny obiad na lato. Aby jednak był naprawdę idealny, ogórki w mizerii powinny być chrupiące. Ważne jest również, aby nie podchodziły wodą. Jak to osiągnąć? Oto dwa sprawdzone rozwiązania.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Co zrobić, żeby mizeria nie podchodziła wodą?

Jednym z najczęstszych powodów, dla których mizeria staje się rozwodniona, jest nieodpowiedni moment dodania soli do sałatki. Jak wiadomo, przyprawa ta sprawia, że ogórki zaczynają puszczać wodę. Jedna ze szkół kulinarnych radzi, aby ogórki, przed dodaniem śmietany, posolić i odstawić na 10 minut. Po tym czasie wystarczy je delikatnie odcedzić z soków i wymieszać z przygotowanym do sałatki sosem. Dzięki temu twoja mizeria nie będzie pływać w rozcieńczonej śmietanie czy jogurcie.

Jeśli natomiast zależy ci na zachowaniu chrupkości ogórków, nie możesz pozbawić ich wody. W takim przypadku sprawdzi się inna metoda, którą polecił Karol Okrasa w jednym z odcinków "Kuchni Lidla". Polega ona na pokrojeniu warzyw w nieco grubsze niż zazwyczaj plastry i przełożeniu ich do miski (bez doprawiania). W oddzielnej misce należy przygotować sos do mizerii. Składniki mieszamy ze sobą tuż przed podaniem obiadu. Dzięki temu ogórki nie zdążą podejść wodą i zachowają swoją naturalną jędrność i chrupkość.

Co zrobić, żeby mizeria była wodnista?
Co zrobić, żeby mizeria była wodnista? © Pixabay

Jak zrobić dobrą mizerię? Przepis

Składniki:

  • 4 ogórki gruntowe,
  • 2 ząbki czosnku,
  • 3 łyżki śmietany 18-proc.,
  • łyżka soku z cytryny lub mała łyżeczka octu,
  • mały pęczek koperku,
  • sól, pieprz, cukier do smaku.

Przygotowanie:

  1. Ogórki umyj i pokrój w cienkie plastry.
  2. Ogórki posól i odstaw na 10 minut, by puściły wodę. W międzyczasie przygotuj sos: śmietaną połącz z posiekanym koperkiem, przeciśniętym przez praskę czosnkiem, octem lub sokiem z cytryny. Pieprz i cukier dodaj do smaku, wstrzymaj się z dodawaniem soli, ponieważ ogórki już będą słone.
  3. Ogórki odciśnij i połącz je z przygotowanym sosem.
  4. Możesz też skorzystać z drugiego sposobu: pokrój ogórki w grube plastry, ale nie doprawiaj ich, i z przygotowanym sosem połącz tuż przed podaniem.
Źródło artykułu:Pysznosci.pl
mizeriasałatkaogórki