Ciasto na pizze w stylu amerykańskim

pizza ciasto

Pyszności ruszają z nową akcją 🙂 W przepisach z #pysznosciodpodstaw znajdziecie receptury na podstawowe bazy w kuchni, które przydadzą się na wiele sposobów.

I skoro już o nich mowa, cały cykl zaczynamy od pomysłu na ciasto na pizze w stylu amerykańskim. Po prostu palce lizać ?

Zobacz także: Zakręcona pizza z pulpetami

 

Ciasto amerykańskie na pizze 1
Głosów: 0
Ocena: 0
Twoja ocena:
Oceń ten przepis!
Pyszności
Głosów: 0
Ocena: 0
Twoja ocena:
Oceń ten przepis!
Ciasto amerykańskie na pizze
Wydruk przepisu

Składniki:

Porcje
Ciasto
Pozostałe składniki

Sposób przygotowania:

 1. W misce połącz ze sobą mąkę oraz zimną wodę.
  W misce połącz ze sobą mąkę oraz zimną wodę.
 2. Następnie dodaj oliwę z oliwek, sól, cukier oraz świeże drożdże. Dokładnie wymieszaj, do chwili aż powstanie zbite ciasto.
  Następnie dodaj oliwę z oliwek, sól, cukier oraz świeże drożdże. Dokładnie wymieszaj, do chwili aż powstanie zbite ciasto.
 3. Wyrabiaj ciasto przez 10-15 minut.
  Wyrabiaj ciasto przez 10-15 minut.
 4. Po czym przełóż do miski i przykryj folią spożywczą. Ciasto przechowuj w lodówce minimum 2 godziny, najlepiej przez całą dobę.
  Po czym przełóż do miski i przykryj folią spożywczą. Ciasto przechowuj w lodówce minimum 2 godziny, najlepiej przez całą dobę.
 5. Na przygotowanym cieście ułóż sos pomidorowy oraz ulubione składniki. Pizzę wstaw na 8 minut do piekarnika (temp. 250 stopni Celsjusza).
  Na przygotowanym cieście ułóż sos pomidorowy oraz ulubione składniki. Pizzę wstaw na 8 minut do piekarnika (temp. 250 stopni Celsjusza).

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×