leśny mech w wielkanocnym wydaniu
Kategorie Blender ręcznyPrzepisySłodkości

Leśny mech w wielkanocnym wydaniu

Leśny mech to kultowe ciasto, które zachwyca zarówno smakiem, jak i wyglądem. Dlatego też postanowiliśmy przygotować ten pyszny deser w wersji wielkanocnej. Takie połączenie to strzał w 10!

W przygotowaniu świeżego szpinaku pomógł nam blender ręczny OnTheGo Philips.

Zobacz także: Majonez z awokado

Leśny mech w wielkanocnym wydaniu9
Głosów: 0
Ocena: 0
Twoja ocena:
Oceń ten przepis!
Pyszności
Głosów: 0
Ocena: 0
Twoja ocena:
Oceń ten przepis!
Leśny mech w wielkanocnym wydaniu
Wydruk przepisu

Składniki:

Porcje
Ciasto
Pozostałe składniki

Sposób przygotowania:

 1. W dużej misce umieść świeży szpinak i wodę. Zblenduj na gładką masę. Odstaw na bok.
  W dużej misce umieść świeży szpinak i wodę. Zblenduj na gładką masę. Odstaw na bok.
 2. W drugiej misce połącz jajka i cukier. Kiedy uzyskasz już puszystą i jasną mieszankę, zacznij dodawać stopniowo olej.
  W drugiej misce połącz jajka i cukier. Kiedy uzyskasz już puszystą i jasną mieszankę, zacznij dodawać stopniowo olej.
 3. Nie zapomnij dodać również zblendowanego szpinaku, mąki i proszku do pieczenia. Przelej do formy do pieczenia i piecz przez 25 minut (temp. 180 stopni Celsjusza).
  Nie zapomnij dodać również zblendowanego szpinaku, mąki i proszku do pieczenia. Przelej do formy do pieczenia i piecz przez 25 minut (temp. 180 stopni Celsjusza).
 4. W międzyczasie przygotuj krem. W tym celu ubij śmietankę z cukrem pudrem. Następnie zacznij dodawać stopniowo serek mascarpone i przestudzoną galaretkę krystaliczną.
  W międzyczasie przygotuj krem. W tym celu ubij śmietankę z cukrem pudrem. Następnie zacznij dodawać stopniowo serek mascarpone i przestudzoną galaretkę krystaliczną.
 5. Odetnij wierzch biszkopta. Na spodzie rozprowadź krem i dodaj świeże owoce. Z górnej części stwórz kruszonkę i rozprowadź ją na wierzchu ciasta. Dodaj cukrowe i czekoladowe jajka, po czym wstaw deser do lodówki (ok. 1,5 godziny).
  Odetnij wierzch biszkopta. Na spodzie rozprowadź krem i dodaj świeże owoce. Z górnej części stwórz kruszonkę i rozprowadź ją na wierzchu ciasta. Dodaj cukrowe i czekoladowe jajka, po czym wstaw deser do lodówki (ok. 1,5 godziny).
 6. I to wszystko! Smacznego 😍
  I to wszystko! Smacznego 😍
Leśny mech w wielkanocnym wydaniu

Ciasto leśny mech ma piękny zielony kolor, więc to idealna wiosenna receptura 😍 A jeśli dodasz do niego czekoladowe i cukrowe jajka, masz gotowy przepis na wielkanocny deser 👍❤️PRZEPIS ➡️ http://www.pysznosci.pl/292828

Posted by Słodkości on Tuesday, April 7, 2020
292828