Kategorie Dania

Trójkąciki z tortilli z kurczakiem, cebulą, papryką i serem

Poniżej zobaczysz przepis na przyrządzenie trójkącików z tortilli z kurczakiem, cebulą, papryką i serem.

Trójkąciki z tortilli z kurczakiem, cebulą, papryką i serem6
Głosów: 0
Ocena: 0
Twoja ocena:
Oceń ten przepis!
Pyszności
Głosów: 0
Ocena: 0
Twoja ocena:
Oceń ten przepis!
Trójkąciki z tortilli z kurczakiem, cebulą, papryką i serem
Wydruk przepisu

Składniki:

Porcje

Sposób przygotowania:

 1. Na blaszce do pieczenia rozłóż pokrojone papryki, pokrojonego kurczaka i pokrojoną cebulę. Posyp przyprawą fajita, polej oliwą z oliwek i dobrze wszystko rozmieszaj. Włóż blaszkę do piekarnika rozgrzanego do 180 stopni C i piecz przez 25 minut.
  Na blaszce do pieczenia rozłóż pokrojone papryki, pokrojonego kurczaka i pokrojoną cebulę. Posyp przyprawą fajita, polej oliwą z oliwek i dobrze wszystko rozmieszaj. Włóż blaszkę do piekarnika rozgrzanego do 180 stopni C i piecz przez 25 minut.
 2. Po 25 minutach wyjmij z piekarnika i dobrze wszystko posiekaj. Przesyp do miski i dodaj posiekaną natkę pietruszki, sok z limonki i starty żółty ser. Dokładnie wymieszaj.
  Po 25 minutach wyjmij z piekarnika i dobrze wszystko posiekaj. Przesyp do miski i dodaj posiekaną natkę pietruszki, sok z limonki i starty żółty ser. Dokładnie wymieszaj.
 3. Rozmieszaj mąkę z wodą tak, aby powstała sztywna pasta. Każdy placek tortilli przekrój na pół. Nasmaruj pastą górną krawędź kawałka placka, a następnie zwiń go w stożek i sklej w miejscu smarowania. Do środka każdego stożka nałóż przygotowany wcześniej farsz. Górne krawędzie ponownie nasmaruj pastą i sklej tak, aby powstał trójkąt.
  Rozmieszaj mąkę z wodą tak, aby powstała sztywna pasta. Każdy placek tortilli przekrój na pół. Nasmaruj pastą górną krawędź kawałka placka, a następnie zwiń go w stożek i sklej w miejscu smarowania. Do środka każdego stożka nałóż przygotowany wcześniej farsz. Górne krawędzie ponownie nasmaruj pastą i sklej tak, aby powstał trójkąt.
 4. Rozgrzej olej na patelni, a następnie wrzuć na nią trójkąty. Smaż na głębokim oleju tak długo, aż trójkąty będą miały złocisty kolor i będą chrupiące.
  Rozgrzej olej na patelni, a następnie wrzuć na nią trójkąty. Smaż na głębokim oleju tak długo, aż trójkąty będą miały złocisty kolor i będą chrupiące.
 5. Gotowe trójkąty przełóż na talerz. Podawaj z ulubionym sosem.
  Gotowe trójkąty przełóż na talerz. Podawaj z ulubionym sosem.
 6. Smacznego!

Trójkąciki z tortilli z kurczakiem, papryką, cebulą i serem 😋 Muszę przyznać, że tak pysznej przekąski DAWNO nie jadłam! 😍 👏🏻Codziennie nowe przepisy również na Youtube! Subskrybuj: http://bit.ly/2mtbwTQ

Posted by Pyszności on Monday, February 27, 2017
175239