Szwagierka pije zamiast zwykłej herbaty. Chudnie w oczach i nie narzeka już na problemy żołądkowe
Herbata z hibiskusa popularnością cieszyła się już w starożytnym Egipcie, gdzie kwiaty te nazywano czerwonym złotem faraonów. Napój ten wykazuje szereg korzyści dla zdrowia, a także jest sprzymierzeńcem wszystkich dbających o szczupłą sylwetkę.
28.05.2024 | aktual.: 30.05.2024 21:48
Herbata z hibiskusa jest popularnym napojem o wielu korzystnych właściwościach zdrowotnych. Moja szwagierka coraz częściej sięga na po ten napój. Jak sama zaznacza, bardzo dobrze się po nim czuje, bo niegdyś trapiące ją dolegliwości żołądkowe zaczęły ustępować. Ponadto zauważyła, że radziej podjada i łatwiej jej utrzymać jedzeniową dyscyplinę, a przez to waga zaczęła lecieć w dół.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Herbata z hibiskusa a odchudzanie
Herbata z hibiskusa działa moczopędnie - oznacza to, że pomaga organizmowi pozbyć się nadmiaru wody. Ponadto może wpłynąć na poziom cholesterolu i cukru we krwi, co jest istotne dla osób z nadwagą lub otyłością. Badania sugerują, że spożycie herbaty z hibiskusa może pomóc w kontrolowaniu poziomu glukozy i tym samym wpłynąć na apetyt.
Hibiskus może pomóc w regulacji procesów trawiennych, wspierając przy tym funkcjonowanie układu pokarmowego. Przyspiesza przemianę materii, dzięki czemu tkanka tłuszczowa szybciej ulega spaleniu. Ponadto hibiskus obniża ochotę na słodycze. Warto jednak być uczulonym na to, że herbata z hibiskusa nie jest cudownym środkiem na odchudzanie. Ważne jest, aby stosować ją w połączeniu z aktywnością fizyczną i zrównoważoną dietą.
Na co dobra jest herbata z hibiskusa?
Hibiskus jest źródłem silnych antyoksydantów, takich jak witamina C (w kwiatach hibiskusa jest 3 razy więcej witaminy C niż w owocach czarnej porzeczki i około 9 razy więcej niż w owocach cytryny), flawonoidy i kwas fenolowy. Antyoksydanty pomagają w ochronie komórek przed uszkodzeniem oksydacyjnym, a także wspierają ogólną kondycję organizmu. Dodatkowo hibiskus wykazuje właściwości przeciwbakteryjne i przeciwzapalne, a także jest pomocny przy zaburzeniach flory bakteryjnej jelit, zapobiegając biegunce.
Jak przygotować herbatę z hibiskusa?
Przygotowanie herbaty z hibiskusa jest bardzo proste: wystarczy przygotować 1 łyżeczkę suszonych płatków, które następnie należy zalać szklanką gorącej wody (90-95 stopni Celsjusza) i parzyć pod przykryciem przez około 10 minut. Po tym czasie całość należy odcedzić. Ile razy dziennie można spożywać herbatę z hibiskusa? Zaleca się maksymalnie dwa razy w ciągu dnia. Herbata z hibiskusa, mimo mylącej nazwy, nie posiada w swoim składzie teiny, czyli substancji pobudzającej obecnej w czarnej herbacie, a więc napój ten można pić również wieczorem.