PrzepisWielkanocTe pierogi dosłownie zachwyciły Roberta Makłowicza. Jada się je zwłaszcza w jednym regionie Polski

Te pierogi dosłownie zachwyciły Roberta Makłowicza. Jada się je zwłaszcza w jednym regionie Polski

Jeśli Robert Makłowicz mówi, że to danie jest warte naszej cennej uwagi w okresie przedświątecznym, to po prostu nie mamy innego wyjścia i musimy zakasać rękawy. Kucharz po raz kolejny się nie pomylił; pierogi Makłowicza są po prostu genialne i właśnie trafiają na naszą listę ulubionych dań z Podlasia.

Robert Makłowicz pokazał, jak przyrządza się jego ulubione pierogi
Robert Makłowicz pokazał, jak przyrządza się jego ulubione pierogi
Źródło zdjęć: © Facebook, canva | Robert Makłowicz, zi3000

08.03.2024 | aktual.: 13.06.2024 10:42

Pierogi Roberta Makłowicza, które za moment ci przedstawimy, są często przyrządzane na Podlasiu. To nie jest pierwszy przykład pysznego i pożywnego dania z tamtego rejonu, o którym tu piszemy. Ba, nie jest to nawet pierwsza receptura na podlaskie pierogi. W przeciwieństwie jednak do kultowych cebulników, które są pieczone, pierogi Makłowicza są tradycyjnie gotowane w wodzie. Czym się w takim razie różnią od klasycznej wersji?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Sekretem doskonałości pierogów z Podlasia, którymi zachwyca się sam Robert Makłowicz, jest nietypowy farsz, tworzony z połączenia boczku i żurawiny. Te dwa składniki, na pozór niemające ze sobą nic wspólnego, tworzą w tym przypadku doskonale ze sobą współpracujący duet. Sam zobacz, jak to się prezentuje. Powodzenia!

Podlaskie pierogi z przepisu Roberta Makłowicza

Składniki:

  • 3 szklanki mąki pszennej,
  • 1/4 szklanki gorącej wody,
  • 1/4 szklanki mleka,
  • 1 jajko,
  • sól.

Farsz:

Pierogi z boczkiem i żurawiną - podlaski pomysł na świąteczną potrawę
Pierogi z boczkiem i żurawiną - podlaski pomysł na świąteczną potrawę© Canva | Olha_Afanasieva

Sposób przygotowania:

  1. Soczewicę ugotuj w osolonej wodzie do miękkości. Następnie przecedź i odstaw do ostudzenia.
  2. Boczek pokrój w kostkę. Wytop go na patelni. Następnie dodaj drobno posiekaną cebulę. Podsmażaj razem kilka minut. Na koniec wymieszaj te składniki z odcedzoną soczewicą.
  3. Czas na ciasto na pierogi. Mąkę przesiej, wbij jajko, dodaj przyprawy, wlej mleko oraz gorącą wodę. Wyrób jednolite i elastyczne ciasto.
  4. Przygotowaną masę cienko rozwałkuj. Przy pomocy szklanki wykrój krążki. Na każdy wyłóż trochę farszu i zlep brzegi, tworząc pierogi.
  5. Podlaskie pierogi Roberta Makłowicza gotuj w osolonej wodzie. Od momentu, w którym wypłyną na powierzchnie, gotuj je jeszcze przez 2 minuty. Smacznego!
Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Wybrane dla Ciebie