Znana lekarka mówi prawdę o piciu kakao. Wielu z nas nie wie o jednej rzeczy
Pamiętasz kiedy ostatnio piłeś kakao? Jak się okazuje, ten niepozorny napój skrywa ogromny potencjał, o którym warto pamiętać.
05.02.2024 16:32
Kiedy wracam wspomnieniami do szczęśliwych lat dzieciństwa, to czuję od razu smak kakao, które piłam praktycznie codziennie rano do śniadania. Z czasem jednak "wyrosłam" z tego zwyczaju i napój ten zastąpiłam herbatą. A kiedy już poznałam smak kawy, to ona stała się nieodłącznym elementem mojego poranka.
I myślę, że nie jestem odosobniona przypadkiem w tego typu rutynie. To jednak duży błąd, o czym przekonasz się już za moment.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Niepozorne kakao skrywa ogromny potencjał
Jeśli picie kakao kojarzy ci się wyłącznie z przejściową fazą w dzieciństwie, już za moment zmienisz zdanie. Ba, jeszcze dziś powrócisz do rutyny sprzed lat i zaczniesz pić kakao znacznie częściej. Wszystko to przez właściwości zdrowotne i odżywcze, jakie można znaleźć w tym niepozornym napoju.
Gwarantuję ci, że po przeczytaniu tego artykułu nie spojrzysz na kakao w ten sam sposób. Dlaczego warto pić kakao? I co można w nim znaleźć? Już wyjaśniam!
Lekarka tłumaczy
W sieci za pośrednictwem social mediów udziela się coraz więcej specjalistów. Jednym z nich jest dr Magdalena Cubała-Kucharska, która dzieli się swoją wiedzą na temat szeroko pojętego zdrowia. W jej materiałach można znaleźć też wiele cennych informacji na temat jedzenia. I to właśnie na tej tematyce dzisiaj się skupimy.
W ostatnim czasie @drcubala opublikowała film, w którym opowiedziała o zaletach picia kakao. Jak się okazuje, znajduje się w nim wiele cennych właściwości, które mogą mieć korzystny wpływ na nasz organizm na wielu płaszczyznach.
Zawiera ono flawonole, procjanoidy i epikakatechiny, które działają przeciwzapalnie, dobrze dla układu sercowo-naczyniowego, a co więcej mogą pomóc w utracie wagi — wyjaśnia specjalistka.
To oczywiście nie koniec dobrych wiadomości na dziś. Lekarka zwraca uwagę na fakt, że kakao ma także korzystny wpływ na mózg. W tym przypadku wspomina o jego działaniu ochronnym. Mało kto wie, że niepozorne kakao zapobiega zarówno chorobie Alzheimera, jak i Parkinsona.
Na koniec dr Cubała-Kucharska podkreśla, że kakao działa też przeciwdepresyjnie. Jak sam więc widzisz, argumentów za piciem kakao jest zbyt wiele, aby je zbagatelizować. Ja na pewno zacznę pić je regularnie, a ty?