Cięte szpinakowe kopytka. Obiad w iście wiosennym wydaniu
Tym razem przychodzę z przepisem, dzięki któremu na nowo odkryjesz smak domowych kopytek. Co więcej, danie w takim wydaniu świetnie wpisuje się w wiosenne menu.
21.02.2024 | aktual.: 18.03.2024 13:40
Czy wiesz, że tradycyjne kopytka mogą nabrać ciekawych kolorów i smaków? Co więcej, aby zrobić je właśnie w taki sposób, nie musisz wcale bardzo się napracować. Wystarczy tylko wykorzystać nasz patent, a jeszcze dziś na twoim stole pojawi się genialny obiad dla całej rodziny.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Kluczem do sukcesu w tym przypadku jest dodanie do ciasta na kopytka mieszanki na bazie szpinaku. To bogate w wiele wartości odżywczych warzywo nie tylko nada całemu daniu ciekawych barw, ale wpłynie też pozytywnie na jego smak. Kopytka z takim dodatkiem będą po prostu jeszcze lepsze!
Cały przepis krok po kroku znajdziesz na wideo.
Zaskocz swoich bliskich kopytkami w nowym wydaniu. Na pewno będą pod wielkim wrażeniem!
Składniki:
- 100 g świeżego szpinaku,
- 2-3 ząbki czosnku,
- 1 łyżeczka soli,
- 700 g ziemniaków,
- 2 szkl. mąki pszennej,
- 2 łyżki mąki ziemniaczanej.
Dodatki
- roztopione masło,
- starty parmezan.
Sposób przygotowania:
Krok 1. Pracę nad przepisem rozpoczynam od obrania i ugotowania ziemniaków w osolonej wodzie. W międzyczasie przygotowuję szpinakową mieszankę, która nada przyszłym kopytkom zielonych barw. W tym celu za pomocą blendera łączę ze sobą: świeże liście szpinaku, obrane ząbki czosnku oraz sól.
Krok 2. Obrane ziemniaki przekładam do praski do ziemniaków, dzięki czemu w mgnieniu oka mam gotową bazę do kopytek.
Krok 3. Do ziemniaków w takim wydaniu dodaję następnie mąkę pszenną i ziemniaczaną oraz szpinakowy miks. Składniki wyrabiam do chwili, aż udaje mi się uzyskać formę jednolitego i gładkiego ciasta.
Krok 4. Na palniku ustawiam garnek z wodą, do której po chwili dodaję trochę soli. Kiedy woda zaczyna wrzeć, przy pomocy nożyczek zaczynam odcinać małe kawałki ciasta i wrzucam je do garnka.
Krok 5. Zielone kopytka gotuję w ten sposób przez kilka minut, po czym wyjmuję je z garnka przy pomocy kuchennej łyżki z cedzakiem.
Krok 6. Na koniec polewam gotowe danie roztopionym masłem i serwuję z dodatkiem startego parmezanu oraz drobno posiekaną natką pietruszki. I to wszystko, smacznego!