Czekoladowa przekąska na chłodne wieczory. Trzy rodzaje pysznej czekolady z dodatkami

Czekoladowa przekąska to domowe tabliczki czekolady z ulubionymi dodatkami. Umila chłodne wieczory i świetnie smakuje w towarzystwie gorącej herbaty.

Coś słodkiego do herbaty

Jesienne i zimowe długie popołudnia nastrajają do spędzania ich przy ulubionym serialu, pod ciepłym kocem i z herbatą w ręku. Jeśli do tego dorzucimy coś słodkiego i pysznego, to mamy wieczór idealny. Nasz dzisiejszy przepis to połączenie czekolady mlecznej, białej oraz gorzkiej z różnymi słodyczami i przekąskami. W ten sposób powstała nasza własna, autorska i nieco szalona tabliczka. Możesz zapakować ją również w celofan lub pudełeczko i wręczyć jako pyszny prezent handmade.

Cały przepis znajdziesz na naszym kanale YouTube:

Zobacz również: ekspresowe ciasto czekoladowe z całą tabliczką czekolady

Czekoladowa przekąska

Składniki:

  • 3 tabliczki czekolady mlecznej
  • 3 tabliczki czekolady białej
  • 2 tabliczki czekolady gorzkiej
  • Ulubione słodycze

Sposób przygotowania:

Blaszkę wyłóż papierem do pieczeniu. Na papierze ułóż koło siebie tabliczki czekolady tak, aby się stykały bokami. Tak przygotowaną blaszkę włóż do piekarnika rozgrzanego do 170 stopni. Piecz przez 15 minut, aż czekolada się rozpuści.

Czekoladowa przekąska- Pyszności

Czekoladowa przekąska- Pyszności

Przy pomocy długiego patyczka do szaszłyków stwórz „esy floresy” z roztopionej czekolady. Zerknij na filmik- tam dokładnie pokazujemy, jak to zrobić. Dzięki temu smaki czekolad połączą się i w każdym kawałku przekąski będzie zarówno biała, mleczna i gorzka tabliczka.

Czekoladowa przekąska- Pyszności

Czekoladowa przekąska- Pyszności

Następnie na powierzchni czekolady rozrzuć ulubione dodatki. Mogą to być słodycze: pokrojone wafelki, ciasteczka, praliny, kolorowe posypki, draże. Świetnie sprawdzą się też słone dodatki, jak orzeszki czy precelki. Wybór należy do Ciebie- sięgnij po to, co lubisz najbardziej. To również świetny sposób na wykorzystanie „resztek” słodkości z szafki.

Czekoladowa przekąska- Pyszności

Czekoladowa przekąska- Pyszności

Dodatki dociśnij delikatnie do czekolady, aby się w niej zatopiły. Gdy nasza masa zastygnie- połam ją na mniejsze, nieregularne części. Gotowe!

Czekoladowa przekąska- Pyszności

Czekoladowa przekąska- Pyszności

 

 

 

 


Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×