Dyniowa lasagne ze szpinakiem. Idealna na obiad dla całej rodziny
Szukasz pomysłu na ciekawy i jednocześnie oryginalny obiad? Masz już dość gotowania na okrągło ziemniaków lub ryżu? Ten pomysł z pewnością ci się spodoba.
23.01.2024 | aktual.: 23.01.2024 18:49
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Czas na krótką wizytę kulinarną. Tym razem zabieram cię do Włoch, gdzie jednym z najpopularniejszych dań jest genialna lasagne. Jednak nie przygotujemy jej w tradycyjnym wydaniu. Wręcz przeciwnie, wykorzystamy formę samego dania, ale postawimy na zupełnie inne składniki.
Co więc będzie można znaleźć w naszym daniu? Oprócz tradycyjnego makaronu będzie tu świeży szpinak, dynia, feta oraz kremowy sos beszamelowy. Obok takiej kombinacji smakowej nie sposób przejść obojętnie. Po prostu palce lizać!
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Przepyszna lasagne z dodatkiem dyni i szpinaku znika z talerzy w mgnieniu oka
Składniki:
Lasagne:
- 200 g fety,
- 1 dynia piżmowa,
- 100 g szpinaku baby,
- 100 g makaronu lasagne.
Sos beszamelowy:
- 4 łyżki masła,
- 3 łyżki mąki pszennej,
- 650 ml mleka,
- 1 szczypta gałki muszkatołowej.
Dodatki:
- 50 g mozzarelli.
Sposób przygotowania:
Krok 1. Pracę nad przepisem rozpoczynam od przygotowania dyni piżmowej, która stanowi bazę całego przepisu. W tym celu najpierw obieram warzywo, po czym dzielę je w cienkie plastry.
W międzyczasie przygotowuję domowej roboty sos beszamelowy. W tym celu łączę na palniku masło, mąkę pszenną, mleko oraz gałkę muszkatołową. Składniki mieszam przy pomocy kuchennej rózgi, do chwili aż powstaje jednolita i gęsta mieszanka.
Krok 2. Następnie na blacie kuchennym umieszczam formę do pieczenia. Na spodzie naczynia rozprowadzam część sosu, który przed chwilą zrobiłam.
Krok 3. Kolejne warstwy tworzę z dyni, świeżych liści szpinaku oraz surowych płatów makaronu do lasagne.
Krok 4. Następnie powtarzam kolejne warstwy z sosem beszamelowym, plastrami dyni oraz szpinakiem. Nie zapominam też dodać fety, podzielonej na mniejsze kawałki.
Krok 5. Jeszcze raz powtarzam wszystkie warstwy. Na koniec w formie ma znaleźć się surowy makaron, kolejną porcja sosu oraz starta na tarce mozzarella. Danie w takim wydaniu wkładam do rozgrzanego piekarnika na 35 minut. Urządzenie w tym czasie ma pracować w temp. 200 stopni Celsjusza.
Krok 6. I to wszystko, lasagne po upieczeniu dzielę na mniejsze kawałki i serwuję na ciepło. Smacznego!