Fenomenalne roladki z kiszonym ogórkiem to gotowa receptura na smaczny obiad dla całej rodziny
Schabowe w panierce i mielone dawno ci się przejadły? Podaj mięsny dodatek w zupełnie nowym wydaniu. To będzie prawdziwy powiew świeżości w każdej kuchni.
21.03.2024 07:12
Obiad z mięsnym kęskiem gości na naszych stołach bardzo często. I jeśli chcemy, aby taka kombinacja szybko nam się nie znudziła, warto postawić na różnorodność. A skoro o niej już mowa, to jako propozycja obiadowa świetnie spiszą się genialne roladki otulone boczkiem.
Nie dość, że zrobisz je w mgnieniu oka z dobrze znanych i lubianych produktów, to jeszcze nie musisz męczyć się z długim smażeniem. Gotowe roladki upieczesz w piekarniku, dzięki czemu zaoszczędzisz sporo czasu. Co więcej, w środku każdej takie roladki czeka pyszna niespodzianka w postaci ogórka kiszonego. A jak wiadomo, my Polacy mamy do nich szczególną słabość.
Cały przepis krok po kroku znajdziesz na wideo.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
W mięsnych roladkach z ogórkiem kiszonym znajdziesz zarówno ciekawą formę podania, jak i niesamowitą kombinację smakową
Składniki na 5 porcji:
- 500 g mielonej szynki wieprzowej,
- 2 kromki chleba tostowego namoczonego w mleku,
- 2 ząbki czosnku,
- 1 jajko,
- 1 średnia cebula,
- ⅓ szkl. posiekanej natki pietruszki,
- 1 łyżeczka soli,
- ⅓ łyżeczki pieprzu,
- 5 małych ogórków kiszonych,
- 15 plastrów boczku.
Sposób przygotowania:
Krok 1. Pracę nad przepisem rozpoczynam od przygotowania bazy przyszłych roladek. W tym celu w dużej misce łączę ze sobą: mieloną szynkę wieprzową, chleb tostowy namoczony wcześniej w mleku, obraną i drobno posiekaną cebulę, jajko, natkę pietruszki, obrane i przeciśnięte przez praskę ząbki czosnku, sól oraz pieprz.
Krok 2. Składniki dokładnie mieszam przy pomocy rąk, aby dobrze się połączyły. Kiedy mieszanka jest już gotowa, dzielę ją na mniejsze części, po czym rozgniatam delikatnie na dłoni na płaski placek.
Krok 3. Na środku każdego takiego elementu układ po jednym ogórku kiszonym. Następnie otulam warzywo mięsną mieszanką.
Krok 4. To oczywiście nie koniec, bo na desce do krojenia układam obok siebie 3 plastry boczku, po czym na jednej końcówce umieszczam wcześniej przygotowane roladki. Po chwili zaczynam je zwijać, tworząc dookoła roladki kolejną smaczną warstwę.
Krok 5. Przygotowane w ten sposób roladki układam w formie do pieczenia, po czym wkładam je do rozgrzanego piekarnika na 30 minut. Urządzenie w tym czasie ma pracować w temperaturze 180 stopni Celsjusza.
Krok 6. Gotowe roladki serwuję z ulubionymi dodatkami. Tym razem padło na kolorową surówkę oraz frytki. Oczywiście równie dobrze będą pasowały tu ziemniaki w postaci purée, ugotowany na sypko ryż, ulubiony rodzaj kaszy czy lekka sałatka. I to wszystko, smacznego!