Zamiast wyrzucać korki od wina, wkładaj je do lodówki. Natychmiast poczujesz kolosalną różnicę

Nieprzyjemny zapach w lodówce

Nieprzyjemny zapach w lodówce - Pyszności; foto: Canva

To zaskakujące jak często rzeczy, które z pozoru nadają się już tylko do śmieci, mogą nam się jeszcze przydać w kuchni. Jedną z nich jest korek po winie. I nie chodzi tu wcale o kolejne napełnienie butelki i użycie korka do zatkania jej. Może nam on pomóc zwalczyć nieprzyjemny zapach w lodówce. 

Lodówka to zmyślne urządzenie, które za sprawą niskiej temperatury spowalnia procesy gnicia żywności. Kluczowym słowem w tym zdaniu jest właśnie ,,spowalnia”. Nie jest to przecież magiczne pudełko, które by utrzymało produkty w nienagannym stanie w nieskończoność.

Ponadto, nawet jeśli do żadnego, nawet najmniejszego procesu psucia się żywności tam nie doszło, to i tak lodówka ma prawo czasem nieprzyjemnie pachnieć. Zwłaszcza wtedy, kiedy podczas częstego otwierania drzwiczek, naruszamy stabilność temperatury lodówki. Wtedy zbierająca się w komorze woda zaczyna się skraplać, a wraz z nią odczuwany zaczyna być drażniący nos zapach.

Nieprzyjemny zapach w lodówce – Pyszności; foto: Canva

Pewnie zastanawiasz się, co ma wspólnego nieprzyjemny zapach w lodówce z korkiem po winie? Otóż jak się za chwilę dowiesz, ma – i to sporo.

Korek po winie na nieprzyjemny zapach w lodówce

Prawdopodobnie najbardziej popularnym sposobem na poradzenie sobie z brzydkim zapachem z lodówki jest albo dokładne jej wymycie, albo zastosowanie boraksu. Jest to nietoksyczny środek do sprzątania, dla którego radzi się jednak zachować pewną ostrożność.

Nieprzyjemny zapach w lodówce – Pyszności; foto: Canva

Jednak do pozbycia się zapachu z lodówki możemy też zastosować korek po winie. W jaki sposób?

Wystarczy nasączyć korek po winie dosłownie kilkoma kroplami ulubionego olejku eterycznego. Kiedy to zrobisz, umieść korek na najwyższej półce lodówki.

Korek do wina, zrobiony z zewnętrznej warstwy kory dębu korkowego, idealnie pochłonie olejek eteryczny. Co więcej, będzie go w subtelny sposób ,,emitował” po całej komorze. W ten sposób nieprzyjemny zapach w lodówce zostanie unicestwiony, a ty poczujesz ulgę za każdym razem, gdy otworzysz drzwi lodówki.

A poniżej trochę słodkich inspiracji w postaci przepisu na wafle z masą mleczno-kakaową. Prosto z naszego kanału na YouTube.


Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×