PrzepisPrzetestowałam kotlety ziemniaczane od siostry Anastazji. Schabowe i mielone nie dorastają im do pięt

Przetestowałam kotlety ziemniaczane od siostry Anastazji. Schabowe i mielone nie dorastają im do pięt

Przetestowałam kotlety ziemniaczane od siostry Anastazji. Schabowe i mielone nie dorastają im do pięt
Paulina
14.09.2022 14:42

Zostało Ci trochę ziemniaków z obiadu? Siostra Anastazja podzieliła się swoim przepisem na kotlety ziemniaczane. Już nic się nie zmarnuje w naszej kuchni. To fantastyczne rozwiązanie, dla osób które chcą przygotować bezmięsny obiad.

Kotlety z gotowanych ziemniaków to nic trudnego. Dodatkowo bezmięsne obiady cieszą się coraz większą popularnością, dlatego warto przygotować coś innego niż tradycyjne schabowy czy mielony. Przedstawiamy więc jeden z najlepszych przepisów na to danie.

Kotlety ziemniaczane siostry Anastazji- przepis

Ziemniaki - Pyszności
Ziemniaki - Pyszności

Składniki: 

  • 1 kg ziemniaków
  • 1 cebula
  • 200 g pieczarek
  • olej
  • 2 ząbki czosnku
  • 2 duże jajka
  • 3 łyżki mąki ziemniaczanej
  • natka pietruszki
  • sól
  • pieprz
  • tarta bułka do obtoczenia
Obraz

Sposób przygotowania:

Przygotuj wszystkie składniki. Jeśli nie masz ugotowanych ziemniaków, zacznij od tego kroku. Obierz ziemniaki, opłucz, a następnie ugotuj bulwy w osolonej wodzie. Odcedź, osusz i przestudź, a na koniec pognieć.

Przejdź do kolejnego kroku, jakim jest pokrojenie cebuli w drobną kostkę. Zeszklij pokrojone warzywo na oleju. Podczas smażenia, możemy przejść do krojenia pieczarek. Oczyść i posiekaj grzyby na drobne kawałki, a następnie umieść je na patelni razem z cebulą. Wszystko przesmaż, aby odparować nadmiar wody.

W misce umieść ziemniaczaną masę dodaj do niej cebulę i pieczarki oraz czosnek. Wcześniej przeciśnij go przez praskę, możesz go również posiekać. Dodaj jajka, mąkę ziemniaczaną i posiekaną natkę pietruszki. Natka sprawi, że kotlety ziemniaczane będą bardzo aromatyczne.

Tak przygotowana masę doprawiamy solą i pieprzem. Możemy też dodać ulubione zioła. Wszystko dokładnie mieszamy, aby składniki się połączyły. Następnie przechodzimy do formowania kotletów. Tworzymy małe kulki i obtaczamy je w bułce tartej. W międzyczasie rozgrzewamy olej. Wrzucamy kotlety na tłuszcz i smażymy z dwóch stron.  Kotlety ziemniaczane powinny mieć złotą skórkę. Tak przygotowane kotlety możemy podawać z ulubioną surówką ze świeżych warzyw. Sprawdzi się surówka z pora i marchewki. Smacznego!

Zobacz na naszym kanale YouTube jak przygotować pięć fantastycznych pomysłów na pierogi krok po kroku. Pierogi ruskie domowej roboty oraz pierogi z tuńczykiem świetnie sprawdzą się na obiad. Natomiast czekoladowe pierogi to wyśmienity pomysł na deser!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także