Marynowane grzybki od Gessler. Znowu cena zaskoczyła, ale nie wszystkich tak samo
Do sałatki, mięs lub w ramach tzw. zagrychy, grzybki marynowane w occie to jeden z klasyków w polskiej kuchni. Słoików z tak przygotowanymi grzybami nie brakuje w domowych spiżarniach, a także w delikatesach jednej z restauracji Magdy Gessler. Ile liczy sobie za nie gwiazda i jak smakują? Sprawdziliśmy.
17.11.2024 | aktual.: 17.11.2024 15:00
Dobre grzyby w occie muszą mieć przede wszystkim odpowiednią zalewę. Balans smaków powinien bowiem równoważyć się, aby przetwory nie były zbyt słone, kwaśne czy przesłodzone. Ile gospodyń, tyle wersji na te specjały, ale jeden z klasyków, czyli borowiki szlachetne w zalewie słodko-kwaśnej, poleca sama Magda Gessler. Co o tych grzybach wiadomo i czy warto się na nie skusić z dostawą do domu?
Grzybki w occie Magdy Gessler
Jak czytamy na stronie delikatesów internetowych z restauracji Gessler, słoiczek to uczta dla koneserów właśnie takich połączeń smakowych. Dodatkowo widnieje informacja o dużej dostępności produktu i czasie realizacji zamówienia z wysyłką w trzy dni (przy zaznaczeniu, że wysyłka odbywa się w dniach poniedziałek-czwartek, czyli pomijając weekendy). Jest także dopisek, że produkt został "przygotowany przez Szefa Kuchni Restauracji U Fukiera, pod moim czujnym okiem". Okiem samej Magdy Gessler, jak można się domyślać. Skład prosty, wypisany na stronie, czyli: "borowik, woda, ocet, sól, cukier, gorczyca, ziele angielskie, liść laurowy". Ale jak smakuje zawartość słoiczka?
Dominujące głosy to zdecydowanie pochwały w kierunku autorów potrawy. Wypowiedzi w stylu: "Bardzo dobre, pysznie przyprawione", a nawet deklaracja: "Jak na to, że nie lubię grzybów i się brzydzę, to jest nieźle" mówią same za siebie.
Bardzo smaczne. Nie no, poważnie mówię. Bardzo smaczne, taki smak wyraźny, nie za słodkie, nie za kwaśne.
Nie zabrakło jednak głosów, że grzybki złe nie są, ale jednak czegoś im brakuje i receptura mogłaby być lepsza.
Niezłe, ale zdecydowanie robię lepsze. Dodaję więcej cukru. Tu nie bardzo czuję smak - ani kwaśny, ani słodki. Niezbyt wyraźny - skwitowała jedna z mieszkanek Białegostoku, udzielając porady znanej restauratorce.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Ile kosztują przetwory z grzybów od Gessler
Ceny z restauracji Magdy Gessler zazwyczaj wywołują niemałe emocje, a także dyskusje, czy płaci się faktycznie za dobry smak i jakość, czy jednak głównie za nazwisko. My sami sprawdzaliśmy m.in. smak placków ziemniaczanych za pół stówki, a także kotlet schabowy za prawie 90 złotych. Podobnie jest z cateringiem świątecznym i okazjonalnymi wyrobami, które można zamówić online. I kwitowały to też osoby, biorące udział w naszej sondzie:
U Magdy Gessler myślę, że około 60 złotych może kosztować.
Po wyjawieniu dokładnej ceny nasz rozmówca dodał: "To dobra cena uważam. Smaczne grzybki. Na święta jak znalazł". Cena za słoiczek borowików szlachetnych (220 g) w occie to 42 złote, ale z przesyłką przy mniejszym zamówieniu koszt to 67 złotych. Oszacowanie tej kwoty nie było dla naszych rozmówców proste, szczególnie że podchodzili do tego dwojako. Część z osób zdecydowanie zawyżyła cenę, a pozostali gotowi byliby zapłacić za grzybki dużo mniej, niż liczy sobie Magda Gessler. Rozpiętość liczb wahała się od 5 złotych do 100 złotych. Co ciekawe najwyższa liczba padła od pani, która skrytykowała smak i była zdecydowanie zaskoczona. Część ankietowanych, mimo pozytywnej "próby smaku", zdecydowanie nie byłaby gotowa zapłacić takiej sumy za przetwory Gessler z piwniczki U Fukiera.
Dużo. Myślę, że nie warto tyle zapłacić. Taka jest moja opinia, że to zbyt wygórowana cena.