PoradyMoja mama zawsze przed Wielkanocą blenduje skórkę z banana. Ma irytujący problem z głowy

Moja mama zawsze przed Wielkanocą blenduje skórkę z banana. Ma irytujący problem z głowy

Skórka od banana ma szerokie zastosowanie
Skórka od banana ma szerokie zastosowanie
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

29.03.2024 13:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Każdy produkt, nawet ten na pozór zupełnie niepotrzebny, może zostać ponownie wykorzystany i w ten sposób zyskać drugie życie. Dotyczy to również odpadków, które na co dzień lądują w naszych kuchennych koszach.

Jednym z takich odpadów, który wydawałoby się, że powinien trafić prosto do kosza, jest skórka od banana. Istnieje jednak wiele różnych sposobów na jej wykorzystanie. Moja mama blenduje skórki z dodatkiem wody i tak przygotowaną pastę wykorzystuje w kuchni przed Wielkanocną.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Co zrobić ze skórkami od banana?

Z pewnością najgorszym wyjściem jest wyrzucenie skórek do kosza. Zamiast tego przygotuj z nich pastę do polerowania srebra. Okazuje się, że dzięki zawartym w bananowej skórce woskom, doskonale nadaje się ona do czyszczenia noży, widelców i łyżek ze srebra, choć w przypadku tych "zwykłych", ze stopu żelaza, chromu lub niklu również się sprawdzi.

Do przygotowania pasty do polerowania sztućców potrzebujesz kilku skórek banana i odrobiny wody. Skórki zblenduj razem z wodą tak, by uzyskać gęstą pastę. Następnie przy użyciu miękkiej szmatki nałóż przygotowaną masę ze skórki banana na sztućce. Po upływie kilku minut wypoleruj je i w następnym kroku dobrze opłucz pod bieżącą wodą i wytrzyj do sucha.

Skórka banana może okazać się pomocna w kuchni
Skórka banana może okazać się pomocna w kuchni© Pixabay

Do czego wykorzystać skórkę banana?

Skórka banana może dobrze posłużyć jako nawóz do storczyków. Wystarczy zalać skórki od banana świeżą wodą i odstawić na 24 godziny. Tak przygotowanym nawozem możesz podlewać storczyki, ale nie tylko - ten nawóz sprawdzi się również przy innych roślinach. Skórkę z banana możesz też drobno pokroić i wymieszać z maseczką nawilżającą. Taka mikstura z pewnością przyniesie korzyści skórze twarzy.

Jeśli jesteś odważny i masz na to ochotę, możesz również zjeść skórki bananów lub wypić wywar z nich. Oczywiście, pod warunkiem że banany były ekologiczne. Skórka banana jest równie wartościowa, a nawet bardziej niż sam owoc - jest bogata w potas, witaminy C, B6 i B12, a także zawiera niezwykle cenny aminokwas - tryptofan. Ma pozytywny wpływ na przemianę materii i... laktację.

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także