Przepis ma ponad sto lat. Rozgrzewająca i aksamitna zupa na niedzielnym rosole
Wraz z jesienią do naszych kuchni powróciły pożywne i rozgrzewające zupy. Wśród nich nie może zabraknąć dzisiejszej kulinarnej perełki. Będzie się działo!
23.10.2023 12:45
Pogoda za oknem nie rozpieszcza, zrobiło się zimno, wietrznie i pochmurno. I choć nie są to zbyt sprzyjające warunki atmosferyczne, doskonale wiem, co w mgnieniu oka może poprawić ci humor.
Co powiesz na pyszną, aromatyczną i rozgrzewającą zupę w ciekawym wydaniu? A jeśli dorzucę info, że zrobisz ją z wczorajszego rosołu, a co za tym idzie, nic się w kuchni nie zmarnuje, myślę, że nie muszę dodawać nic więcej. Prawda, że już jesteś na tak?
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Sprawdzona receptura ma już ponad sto lat
Zanim przejdziemy do szczegółowej instrukcji, muszę dodać coś jeszcze. Dzisiejszy pomysł na genialną zupę, pochodzi z 1900 roku. Tym samym jeszcze dziś możesz sprawdzić, czym zajadano się ponad sto lat temu. Będzie to swego rodzaju wycieczka do przeszłości bez wehikułu czasu. Takie atrakcje tylko w Pysznościach!
Nie trzymam cię dłużej w niepewności i w końcu wyjawię, o jaką zupę w ogóle chodzi. Otóż dziś podpowiem ci, jak zrobić genialną zupę cytrynową. Będzie to prawdziwa uczta dla podniebienia!
Jak zrobić zupę cytrynową krok po kroku?
Przygotowanie dzisiejszej zupy jest mega proste. Co więcej, nie potrzebujesz wcale trudno dostępnych lub skomplikowanych składników. Prawdopodobnie wszystkie potrzebne produkty masz już w swojej kuchni, możemy więc przechodzić do sedna sprawy!
Składniki:
- 1 cytryna,
- 1 litr bulionu z rosołu,
- 2-3 żółtka,
- 200 ml śmietanki do zabielenia,
- przyprawy: sól i pieprz.
Sposób przygotowania:
- Pracę nad przepisem rozpocznij od przecedzenia bulionu z rosołu.
- Następnie podgrzej go lekko.
- W międzyczasie zroluj pod ręką cytrynę, aby wydobyć z niej jak najwięcej soków.
- Kiedy bulion będzie już wystarczająco ciepły, dodaj do garnka żółtka, śmietankę oraz sok z cytryny. Możesz wcześniej połączyć te składniki w osobnej miseczce i zacząć dodawać je powoli do gotującego się wywaru. To również dobry moment, aby zupę doprawić solą i pieprzem.
- Zawartość garnka dobrze wymieszaj, aby zgromadzone w środku składniki stworzyły idealną kombinację. Smacznego!
W trakcie gotowania zupa powinna zgęstnieć. Jednocześnie nic nie stoi na przeszkodzie, aby serwować ją z grzankami, chrupiącą bagietką czy mini ptysiami. Możesz również podawać ją z ryżem, makaronem, a nawet kawałkami wcześniej ugotowanego mięsa. W każdej postaci będzie genialnym posiłkiem dla całej rodziny.