Szybsze krojenie warzyw w kuchni – patenty, których uczą zawodowych kucharzy

Krojenie warzyw może być szybsze, przyjemniejsze i prostsze. Dziś pokażemy Ci, jak robią to zawodowi kucharze i fani gotowania. Te triki ułatwią Ci życie.

Czasami nawet proste czynności potrafią przysporzyć nam trochę kłopotu w kuchni. Zanim zabierzemy się za doprawianie, mieszanie i próbowanie należy przygotować składniki. Niektórzy posiłkują się sprzętami, inni wolą kroić ręcznie. Dziś mamy dla Ciebie patenty, jak błyskawicznie pokroić nawet duże ilości warzyw.

Szybsze krojenie warzyw

Podstawą jest oczywiście odpowiednio ostry nóż. Wbrew pozorom, to takim o tępym ostrzu można narobić sobie sporo krzywdy. Możesz kupić nóż specjalnie przeznaczony do warzyw. Najczęściej jest on dość mały, z ostro zakończonym końcem. To jednak tylko taka gratka dla koneserów ostrzy: najlepszy nóż to taki, jakim kroi się nam po prostu najwygodniej.

Cały filmik z patentami na krojenie znajdziesz na naszym kanale YouTube:

#1 Sałata

Większość obiadów nie może obyć się bez prostej sałatki. Jak szybko ogarnąć do niej sałatę? Zanim sięgniesz po nóż i zaczniesz wykrajać jej środek- uderz nią mocno o blat 2-3 razy. Następnie po prostu wyjmij środek bez używania ostrza. Szybko, bez bałaganu i bez problemu!\

Szybsze krojenie warzyw- Pyszności

Szybsze krojenie warzyw- Pyszności

#2 Bakłażan

Bakłażana natnij w plastry tak, aby wciąż trzymały się u szczytu warzywa. Następnie rozłóż nacięte warzywo jak wachlarz i podziel na mniejsze części.

Szybsze krojenie warzyw- Pyszności

Krojenie bakłażana- Pyszności

#3 Pieczarki

Pierwsza wskazówka: nie musisz ich obierać przed krojeniem (chyba że masz zamiar zjeść je na surowo). Kapelusze pieczarek nadziej na długi patyk do szaszłyków i dopiero wtedy zacznij kroić w plasterki. Dzięki temu pokroisz kilka sztuk w jednym czasie.

Szybsze krojenie warzyw- Pyszności

#4 Szybsze krojenie warzyw- por

Jak szybko posiekać pora? Natnij go w paski przy pomocy widelca i następnie posiekaj przy pomocy noża. Dzięki temu szybko zamienisz go w drobną masę.

Szybsze krojenie warzyw- Pyszności

Szybsze krojenie pora- Pyszności

#5 Papryka

Paprykę odwróć do góry nogami i natnij wzdłuż wgłębień przy końcówkach. Następnie oderwij końce i gotowe- zostało samo gniazdo nasienne.

Szybsze krojenie warzyw- Pyszności

Szybsze krojenie warzyw- Pyszności

#6 Cebula

Cebula potrafi przysporzyć sporo łez, więc każdy patent, który pozwoli na szybsze jej pokrojenie jest na wagę złota. Obierz ją z łupinek i przekrój na dwie połówki.  Następnie każdą z nich natnij wzdłuż i następnie krój w poprzek. Dzięki temu szybko uzyskasz drobno pokrojoną cebulę. Zerknij na filmik- tam dokładnie pokazujemy, jak to zrobić.

Szybsze krojenie warzyw- Pyszności

Szybsze krojenie warzyw- Pyszności

#7 Szybsze krojenie warzyw- czosnek

Zamiast obierać go z łupinek przy pomocy noża- dociśnij ząbki szklanką, a odejdą same.

Po krojeniu warzyw czas na deser! Zerknij na nasz kanał na Youtubie


Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×