Wirtualna Polska

Tych warzyw nigdy nie dodawaj do rosołu. Magda Gessler ostrzega zwłaszcza przed jednym

Tych warzyw nigdy nie dodawaj do rosołu. Magda Gessler ostrzega zwłaszcza przed jednym

Warzywa w rosole- Pyszności/ źródło: Canva, magda_gessler_offical

Warzywa do rosołu to dodatek obowiązkowy. Nie każde jednak nadaje się do tego, aby wrzucić je do zupy. Magda Gessler zdecydowanie to odradza.

Wirtualna Polska

Rozgrzewający rosół to najlepsze co może być, gdy dopadnie  nas przeziębienie, mamy ochotę na domowy obiad lub po prostu chcemy zejść zupę. To danie idealne, bo robi się praktycznie samo, a na jego bazie można przygotować wiele innych potraw. Jakie warzywa muszą się znaleźć w rosole?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Zobacz również: Nie popełnij tego błędu podczas dodawania warzyw do rosołu. Przez niego straci cały smak

Warzywa do rosołu

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Rosół to nic innego niż aromatyczny wywar z warzyw oraz mięsa. Nie może w nim zabraknąć marchewki, selera, pora czy pietruszki. W sklepach z łatwością znajdziesz gotowe pęczki włoszczyzny, które chętnie wykorzystujemy. Magda Gessler odradza jednak zakupów takich kompozycji. Znana restauratorka w rozmowie z Faktem stwierdziła, że taka gotowa włoszczyzna może negatywnie wpłynąć na smak i jakość rosołu. 

Babciny rosół – Pyszności; Foto Canva.com

Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest skład. Większość włoszczyzny to marchewka, która jest tanim zapychaczem. Oczywiście, jest niezbędna podczas gotowania rosołu, jednak w garnku powinny znaleźć się również inne warzywa. Seler, por i pietruszka nadają głębi smaku, równoważąc słodką marchew. Według znanej restauratorki w rosole powinno się znaleźć odpowiednio: 10 pietruszek i marchewek, cztery pory i selery oraz kapusta włoska. To właśnie takie połączenie ma zapewnić wyjątkowy smak i aromat naszej zupie.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Cena włoszczyzny w sklepie

Innym powodem, przez który warto jest zrezygnować z zakupu gotowego pęczka jest jego cena. Gotowe mieszanki ze sklepu kosztują nieproporcjonalnie dużo do zawartości. O wiele bardziej opłacalne jest samodzielne skomponowanie warzyw do rosołu. Jeśli nie chcesz zużyć całego selera, a tylko jego część, to możesz pozostałą część warzywa wrzucić do zamrażarki i wykorzystać przy następnym gotowaniu.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

W gotowych tackach często znajdują się również mało atrakcyjne, już stare i zwiędnięte warzywa. Pod folią lub gumką mogą ukrywać się mało interesujące okazy, które nie są warte swojej ceny. Dobrej jakości warzywa to klucz do udanego rosołu.

Przepis na kolagenowy rosół pięciu przemian znajdziesz na naszym kanale YouTube

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×