Warzywne sakiewki w cieście francuskim. Im nie sposób powiedzieć nie
Dziś przychodzę z prawdziwym hitem. Tak pięknej, smacznej i pomysłowej przekąski nie znajdziesz nigdzie indziej. Po prostu coś niesamowitego!
12.01.2024 | aktual.: 15.01.2024 08:56
Lubisz eksperymentować w kuchni i testować nowe rozwiązania? Jeśli tak, dzisiejszy przepis z pewnością przypadnie ci do gustu. Nie dość, że nie będziesz się nudził, a wręcz przeciwnie - czeka cię ciekawa podróż kulinarna, to jeszcze w szybki i prosty sposób wyczarujesz coś pysznego dla całej rodziny.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
W genialnych sakiewkach z ciasta francuskiego możesz ukryć najpyszniejsze rarytasy. Co więcej, przy pomocy odpowiednich dodatków podkręcisz ich smaki maksymalnie. Oryginalne danie świetnie sprawdzi się zarówno w roli kolacji na ciepło, jak i ciekawej przekąski, kiedy odwiedzą cię goście. Czego chcieć więcej?
Cały przepis krok po kroku znajdziesz na wideo.
W uroczych sakiewkach z ciasta francuskiego czeka na ciebie warzywna uczta. Już od samego patrzenia można natychmiast zgłodnieć!
Składniki:
- 5 łyżek oliwy z oliwek,
- 1 mała cukinia,
- ½ bakłażana,
- ½ czerwonej papryki,
- 1 czerwona cebula,
- 1 łodyga selera naciowego,
- 2 ząbki czosnku,
- 1 łyżeczka soli,
- 400 g ziołowej passaty pomidorowej,
- 40 g sera fety,
- 275 g ciasta francuskiego.
Sposób przygotowania:
Krok 1. Pracę nad przepisem rozpoczynam od przygotowania warzyw. Najpierw je myję i osuszam, po czym kroję w drobną kostkę. Następnie umieszam na palniku patelnię z oliwą. Kiedy tłuszcz jest już dobrze rozgrzany, wrzucam do urządzenia kawałki selera naciowego, czerwoną cebulę, cukinię, bakłażana oraz czerwoną paprykę.
Składniki dokładnie mieszam przy pomocy drewnianej łyżki i smażę w ten sposób przez kilka minut.
Krok 2. Po chwili na patelnię trafiają obrane i drobno posiekane ząbki czosnku. Nie zapominam też o soli oraz passacie pomidorowej. Po dokładnym wymieszaniu składników całość gotuję jeszcze ok. 5 minut.
Krok 3. W międzyczasie dzielę arkusz ciasta francuskiego na 4 prostokąty tej samej wielkości. Każdy taki element trafia do formy do pieczenia zabezpieczonej papierem do pieczenia. W centralnej części każdego prostokąta układam część mieszanki z patelni.
Krok 4. Na koniec składam wystające końcówki w taki sposób, aby uzyskać efekt kieszonki. Obie końcówki zabezpieczam przy pomocy zwykłej natki pietruszki.
Krok 5. To jednak nie koniec pracy na dziś. W każdej sakiewce rozprowadzam dodatkowo porcję pokruszonej fety.
Dopiero w takim wydaniu sakiewki mogą trafić do rozgrzanego piekarnika. Mają spędzić tam 20 minut. W tym czasie urządzenie powinno pracować w temp. 190 stopni Celsjusza.
Krok 6. I to wszystko, gotowe sakiewki serwuję na ciepło z dodatkową porcją natki pietruszki. Smacznego!