Bożonarodzeniowy wieniec w jadalnym wydaniu. Na długo zapada w pamięć
Podczas świąt mają odwiedzić cię goście i chciałbyś zaskoczyć ich czymś wyjątkowym i zupełnie nowym? Przychodzę z gotowym rozwiązaniem!
25.12.2023 | aktual.: 31.12.2023 01:52
Na pewno zgodzisz się ze mną, że świąteczne menu pełne jest smacznych, tradycyjnych potraw. Z drugiej strony nic nie stoi na przeszkodzie, aby od czasu do czasu zaszaleć i przygotować coś zupełnie innego.
W takiej roli świetnie sprawdzi się talerz z przekąskami, który nie tylko świetnie smakuje, ale i genialne się prezentuje. I jeśli myślisz, że przygotowanie takich piękność jest bardzo skomplikowane, od razu wyprowadzam cię z błędu. Z tym przepisem odniesiesz spektakularny sukces!
Cały przepis krok po kroku znajdziesz na wideo.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Wieniec bożonarodzeniowy. Przepis, który każdego zachwyci
Składniki:
Wieniec w jadalnym wydaniu:
- 240 g ogórków konserwowych w plastrach,
- 180 g szynki wędzonej,
- 100 g schabu wędzonego,
- 160 g pieczonego pasztetu,
- 200 g kiełbasy myśliwskiej,
- 80 g kiełbasy krakowskiej,
- 160 g sera wędzonego,
- 10 plastrów żółtego sera,
- 120 g żółtego sera z pieprzem,
- 3 liście zielonej sałaty,
- 100 g konfitury z żurawiny,
- 30 g marynowanej cebulki perłowej,
- 30 g marynowanych pieczarek,
- 120 g pomidorków koktajlowych,
- 30 g orzechów włoskich.
Do dekoracji:
- świeża żurawina,
- listki rozmarynu.
Sposób przygotowania:
Krok 1. Rozpoczynam od przygotowania odpowiedniego talerza, na którym stworzę bożonarodzeniowy wieniec w jadalnym wydaniu. Oczywiście musi być to okrągłe naczynie sporych rozmiarów, aby efekt końcowy robił wrażenie. Następnie dzielę wszystkie produkty na mniejsze elementy. Jako pierwsze na talerzu pojawiają się ogórki konserwowe, które układam na brzegach po obu stronach talerza.
Krok 2. Bezpośrednio na ogórkach po jednej stronie układam szynkę wędzoną, którą wcześniej składam kilka razy na mniejsze części. Po drugiej stronie umieszczam pieczony pasztet.
Krok 3. Pomiędzy ogórkami układam plastry żółtego sera złożone w mini ruloniki. Zaś bezpośrednio pod serem umieszczam złożone na mniejsze kawałki plastry kiełbasy krakowskiej.
Krok 4. W dolnej części talerza przy pomocy ogórków tworzę małe kółeczko, które jest jednocześnie zwieńczeniem całego wieńca. Nowy element dekoruję dodatkowo przy pomocy wędzonego sera.
Krok 5. W skład jadalnego wieńca wchodzi też kiełbasa myśliwska, wędzony schab, żółty ser z pieprzem, liście sałaty oraz mała miseczka z konfiturą z żurawiny.
Krok 6. Do przygotowania świątecznej przekąski wykorzystuję również orzechy włoskie, marynowane cebulki perłowe, marynowane pieczarki oraz pomidorki koktajlowe.
Krok 7. Do dekoracji wykorzystuję też niejadalną świeżą żurawinę oraz gałązki rozmarynu, które dodają całemu daniu dodatkowego uroku. I to wszytko, smacznego!