Colesław w meksykańskim wydaniu. Z tym przepisem odkryjesz kultową kombinację na nowo
Czy wiesz, że popularny na całym świecie colesław może smakować jeszcze lepiej? Wystarczy dodać do niego odpowiednie dodatki.
06.02.2024 10:32
Surówka colesław to jeden z tych dodatków, których nie trzeba nikomu bliżej przedstawiać. Bardzo często gości na naszych stołach jako uzupełnienie obiadu lub pyszny element grillowej uczty.
I jeśli myślisz, że o kultowej sałatce wiesz już dosłownie wszystko i możesz robić ją z zamkniętymi oczami, już za moment zmienisz zdanie. Okazuje się, że ta niesamowita mieszanka może być jeszcze lepsza. A wszystko to za sprawą akcentów wprost z kuchni meksykańskiej. Takiej kombinacji smaków nie znajdziesz nigdzie indziej!
Cały przepis krok po kroku znajdziesz na wideo.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Wystarczy tak niewiele, aby dobrze znana surówka na nowo podbiła Twoje serce
Składniki:
- 800 g białej kapusty,
- 2 marchewki,
- 200 g czarnej fasoli konserwowej,
- 140 g kukurydzy konserwowej,
- 1 czerwona papryka,
- 1 łyżka posiekanego szczypiorku,
- 2 łyżki posiekanej świeżej kolendry,
- 300 g majonezu,
- 50 g śmietany 18 proc.,
- 1,5 łyżki słodkiej papryki,
- 1 łyżka suszonego czosnku,
- 1 łyżeczka kminku,
- 1 łyżeczka ostrej papryki,
- 2 łyżki suszonego oregano,
- 1,5 łyżki soli,
- 1 łyżeczka pieprzu.
Sposób przygotowania:
Krok 1. Pracę nad przepisem rozpoczynam od przygotowania sosu do przyszłej surówki. W tym celu w małej misce łączę ze sobą majonez oraz śmietanę. Jednocześnie nie zapominam o przyprawach, a mianowicie: kminku, słodkiej i ostrej papryce, suszonym czosnku, suszonym oregano, soli oraz pieprzu.
Krok 2. Do składników w miseczce dodaję również sok z limonki, dzięki czemu cała mieszanka zyska dodatkowych walorów smakowych. Wszystkie składniki mieszam dokładnie przy pomocy rózgi kuchennej, aby produkty stworzyły idealną kombinację smakową.
Krok 3. Następnie przygotowuję warzywa. Najpierw szatkuję białą kapustę, po czym ścieram na tarce na grubych oczkach obrane marchewki. Składniki w takiej postaci wrzucam do jednej miski.
Krok 4. Do naczynia trafia też czarna fasola, kukurydza i pokrojona w drobną kostkę czerwona papryka. Nie zapominam też o świeżym szczypiorku oraz kolendrze.
Krok 5. Składniki w misce delikatnie mieszam, po czym zalewam je wcześniej przygotowanym sosem. Całość ponownie mieszam i wstawiam do lodówki minimum na godzinę, aby smaki dobrze się połączyły.
Krok 6. Gotową surówkę serwuję z dodatkiem świeżej kolendry. Smacznego!