Bułeczki zajączki z farszem

W tym roku na wielkanocnym stole będą królować bułeczki zajączki z genialnym farszem. Wyglądają i smakują obłędnie! Tego przepisu nie możesz przegapić 😍

Nasze zajączki upiekliśmy w Ovi Smart marki Philips.

Zobacz także: Leśny mech w wielkanocnym wydaniu

Bułeczki króliczki z farszem10
Głosów: 0
Ocena: 0
Twoja ocena:
Oceń ten przepis!
Pyszności
Głosów: 0
Ocena: 0
Twoja ocena:
Oceń ten przepis!
Bułeczki króliczki z farszem
Wydruk przepisu

Składniki:

Porcje szt.
Farsz
Ciasto drożdżowe

Sposób przygotowania:

 1. Cały proces rozpocznij od przygotowania ciasta drożdżowego. Następnie zrób farsz. W tym celu umieść w Ovi: marchewkę, cebulę, pieczarki, filet z kurczaka, olej roślinny, sól oraz pieprz. Po czym piecz przez 30 minut (temp. 160 stopni Celsjusza).
  Cały proces rozpocznij od przygotowania ciasta drożdżowego. Następnie zrób farsz. W tym celu umieść w Ovi: marchewkę, cebulę, pieczarki, filet z kurczaka, olej roślinny, sól oraz pieprz. Po czym piecz przez 30 minut (temp. 160 stopni Celsjusza).
 2. Do upieczonych warzyw dodaj: bulion warzywny, czosnek oraz gałkę muszkatołową. Przy pomocy blendera ręcznego zmiksuj całość na gładką masę.
  Do upieczonych warzyw dodaj: bulion warzywny, czosnek oraz gałkę muszkatołową. Przy pomocy blendera ręcznego zmiksuj całość na gładką masę.
 3. Wyrośnięte ciasto drożdżowe podziel na mniejsze kawałki. Następnie na każdym elemencie umieść porcję farszu i zwiń do środka wystające elementy.
  Wyrośnięte ciasto drożdżowe podziel na mniejsze kawałki. Następnie na każdym elemencie umieść porcję farszu i zwiń do środka wystające elementy.
 4. Z ciasta uformuj kształt jak na zdjęciu poniżej. Teraz odstaw do wyrośnięcia pod przykryciem na 15 minut.
  Z ciasta uformuj kształt jak na zdjęciu poniżej. Teraz odstaw do wyrośnięcia pod przykryciem na 15 minut.
 5. Po tym czasie przy pomocy nożyczek zrób zajączkom uszy. Nie zapomnij również o oczkach, które przygotujesz przy pomocy grubszego patyczka.
  Po tym czasie przy pomocy nożyczek zrób zajączkom uszy. Nie zapomnij również o oczkach, które przygotujesz przy pomocy grubszego patyczka.
 6. Tak przygotowane zajączki umieść w Ovi i posmaruj je jajkiem. Piecz je przez 10-12 minut (temp. 160 stopni Celsjusza).
  Tak przygotowane zajączki umieść w Ovi i posmaruj je jajkiem. Piecz je przez 10-12 minut (temp. 160 stopni Celsjusza).
 7. Gotowe zajączki możesz ułożyć na liściu sałaty. Smacznego!
  Gotowe zajączki możesz ułożyć na liściu sałaty. Smacznego!

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×