Przewoził posiłek z McDonald’s w samolocie. Teraz zapłaci blisko 9 tysięcy złotych

Przewoził posiłek z McDonald's w samolocie. Teraz zapłaci blisko 9 tyś zł - Pyszności; Foto: Twitter - Department of Agriculture, Fisheries and Forestry ; Canva.com

Jakiś czas temu australijski pasażer samolotu przewoził w bagażu jedzenie z McDonald’s. W konsekwencji po powrocie do kraju musiał zapłacić wyjątkowo dużą karę. Okazało się, że zachowanie takie było wbrew obowiązującym w Australii regulacjom. Poniżej zdradzamy więcej informacji.

Wysoka grzywna po powrocie do kraju

jedzenie z McDonald's

Hamburger – Pyszności; Foto: Canva.com

Parę miesięcy temu pewien australijski mężczyzna podróżował samolotem z Bali do Australii. Niestety po powrocie do kraju, musiał zapłacić wyjątkowo wysoką karę. Okazuje się, że wynosiła ona aż 2664 dolarów australijskich, co w przeliczeniu wynosi blisko 9 tyś zł.

Głównym powodem było niezadeklarowane jedzenie z McDonald’s. Należy zaznaczyć, że pasażer podczas podróży miał w swoim plecaku dwa McMuffiny oraz rogalika z szynką z McDonald’s. Jednak dlaczego spotkała go tak surowa kara?

Jedzenie z McDonald’s a nowe regulacje w Australii

Pasażer na lotnisku – Pyszności; Foto: Canva.com

Wiele osób zastanawia się nad tym, co złego było w przewożeniu zwykłego jedzenia. Okazuje się jednak, że wydarzenie to, miało miejsce parę dni po wprowadzeniu w Australii nowych regulacji.

W związku z wybuchem epidemii pryszczycy w Indonezji zaczęto przykładać większą wagę do bezpieczeństwa biologicznego. W konsekwencji w Australii wprowadzono surowe zasady dotyczące przewożenia żywności.

To będzie najdroższy posiłek w McDondald’s, jaki ten pasażer kiedykolwiek jadł. Ta grzywna jest dwa razy droższa niż koszt lotu na Bali. Ale nie mam współczucia dla ludzi, którzy zdecydują się nie przestrzegać surowych australijskich środków bezpieczeństwa biologicznego. To przestroga dla wszystkich, którzy nie będą chcieli się do nich stosować – zaznaczył w oświadczeniu Murray Watt minister rolnictwa, rybołówstwa i leśnictwa Australii

Według Australijskiego Ministerstwa Rolnictwa, Rybołóstwa i Leśnictwa w plecaku australijskiego pasażera znaleziono ” szereg niezadeklarowanych produktów ryzyka”. Odpowiadało za nie jedzenie z McDonald’s , które mężczyzna kupił w Indonezji.

 

Zobacz na naszym kanale YouTube jak przygotować pyszny dyniowy chlebek krok po kroku. Pieczywo wykonasz w bardzo prosty sposób. Poza tym jest ono nie tylko wyjątkowo smaczne i aromatyczne, ale również pięknie się prezentuje.


Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×