Wiosenna babka w zielonym wydaniu stanie się hitem w każdym domu. Jej przygotowanie jest bajecznie proste
Wiosenną babkę koniecznie zrób w zielonym wydaniu. Nie dość, że świetnie smakuje, to jeszcze genialnie się prezentuje. Nie sposób oderwać od niej wzroku. Rozkoszuj się wiosną na całego.
02.04.2024 11:08
Na wiosennym stole wśród pysznych domowych wypieków nie może zabraknąć puszystej babki. To genialne ciasto można przygotować na bazie różnych dodatków. Co więcej, także przy dekoracji możemy użyć wielu jadalnych ozdób, jak chociażby lukier, kolorowe kwiatuszki, polewę czekoladową, posypki różnego rodzaju czy po prostu cukier puder.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Jak się jednak okazuje, wielkanocna babka może wyróżniać się również niesamowitym kolorem. I już za moment dowiesz się, jak uzyskać takie efekty. Z naszą sprawdzoną recepturą na twoim stole w tym roku będzie królować zielona babka na bazie szpinaku z dodatkiem domowego lukru i cukrowych kwiatuszków. Kształtem i wyglądem przypomina wiosenną łąkę, dlatego też nie ma lepszego momentu, aby ją przygotować. W końcu mamy Wiosnę!
Cały przepis krok po kroku znajdziesz na wideo.
Przygotuj zieloną babkę na święta, a cała rodzina z pewnością zaniemówi z wrażenia. To naprawdę będzie coś wyjątkowego!
Składniki:
Babka:
- 170 g mąki pszennej,
- 1 szklanka cukru,
- 150 g świeżego szpinaku,
- 100 ml oleju roślinnego,
- 2 jajka,
- 1 łyżeczka ekstraktu waniliowego,
- 2 łyżeczki proszku do pieczenia,
- 1 szczypta soli.
Dodatki:
- domowy lukier,
- kolorowe kwiatuszki w jadalnym wydaniu/kolorowe posypki do dekoracji.
Sposób przygotowania:
Krok 1. Pracę nad domowym wypiekiem rozpoczynam od zblendowania świeżych liści szpinaku z dodatkiem oleju.
Krok 2. W osobnej misce ucieram ze sobą jajka oraz cukier. Po chwili do miski dodaję też ekstrakt waniliowy, sól oraz proszek do pieczenia.
Krok 3. Do miski trafia również wcześniej przygotowana mieszanka na bazie szpinaku oraz przesiana przez sitko mąka.
Krok 4. Gotową mieszankę przelewam do podłużnej formy, którą wcześniej zabezpieczam papierem do pieczenia. Tak przygotowaną mieszankę wkładam na koniec do nagrzanego piekarnika na 40 minut. Urządzenie w tym czasie ma pracować w temperaturze 180 stopni Celsjusza.
Krok 5. Upieczone i ostudzone ciasto dekoruję domowej roboty lukrem oraz cukrowymi kwiatuszkami w jadalnym wydaniu. Oczywiście świetnie spiszą się tu również inne dodatki, jak: polewa czekoladowa, kolorowe posypki oraz cukier puder. I to wszystko, smacznego!