Zatyczka do oleju ma ukrytą, przydatną funkcję. Nie wyrzucaj jej do śmieci

Zatyczka do oleju często ląduje w koszu na śmieci, gdy tylko otworzymy nową butelkę. Nie wyrzucaj jej- ma ukrytą funkcję, która jest pomocna podczas gotowania.

Znajduje się zazwyczaj od razu pod korkiem i jest gwarancją nowości. Zatyczki do oleju najczęściej odrywamy i wyrzucamy do śmieci. Okazuje się, że nie tylko chronią nas przed kupnem otwartego już produktu, ale również potrafią być pomocne podczas codziennego gotowania

Przydatne triki

Podczas gotowania i pieczenia często wykorzystujemy triki, które ułatwiają nam pracę. Tym razem padło na olej. Odpowiednie jego odmierzenie może być kłopotliwe. Z pewnością wiele osób zdarzyło się wylać porządny haust oleju zamiast małej porcji. Jest jednak pewna wskazówka, dzięki której za każdym razem uda Ci się wlać odpowiednią jego ilość.

Zobacz również: Przed kilkudniowym wyjazdem z domu umieść w zamrażarce monetę. Ta stara metoda naprawdę działa

Zatyczka od oleju

W plastikowych butelkach z olejem znajduje się zawleczka. Znajdziesz ją zarówno w standardowych, litrowych opakowaniach, jak i większych butlach. Nie wyrzucaj zawleczki do kosza- oderwij i włóż ponownie do butelki z olejem. Przed włożeniem odwróć zawleczkę do góry nogami. Dzięki temu przeobrazisz ją w wygodny dozownik.

Zatyczka od oleju- Pyszności

Zatyczka od oleju- Pyszności/ źródło: Genialne

Dzięki tej prostej sztuczce zapobiegniesz plamom z oleju i jednocześnie nie będziesz go marnować. Dzięki włożeniu takiej zatyczki powstaje lejek, który reguluje strumień. Proste patenty są po prostu najlepsze.

Triki z masłem, które odmienią Twoje życie znajdziesz na naszym kanale YouTube

 


Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×