Wirtualna Polska

Dietetyk wybrał się do sklepu i wskazał najgorsze możliwe parówki. Ich skład jest fatalny

Parówki

Pyszności - Fot. Adobe Stock

W serii „Dietetyk na zakupach” popularny specjalista od żywienia porównał „parówkową” ofertę jednego z dyskontów. To, że ten produkt nie należy do najzdrowszych, wiemy wszyscy. Jednak w zależności od jego składu możemy narobić sobie więcej lub mniej szkód zdrowotnych. Jakie są parówki z najgorszym składem dostępne m.in. w Biedronce? Przekonaj się sam. 

Wirtualna Polska

Magister Łukasz Jank to młody, ale zapalony specjalista w swojej dziedzinie. Jest dietetykiem i trenerem sportowym, a o swojej aktywności w mediach społecznościowych pisze tak:

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Przez ostanie kilka lat dzielę się moją pasją  na Instagramie, gdzie regularnie przekazuje wiedzę na temat zdrowego odżywiania oraz aktywności fizycznej.

Jednym ze sposobów na dotarcie Łukasza Janka do odbiorców jest seria „Dietetyk na zakupach”. To praktyczne podejście, ponieważ tak, jak nie wszyscy uczęszczamy na siłownie, tak na pewno każdy z nas często odwiedza supermarkety. A to, jak wiemy, miejsce, w którym należy uważać; głównie na etykiety na produktach.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Najgorsze parówki – Pyszności; foto: Canva

Parówkowe zdrowie

Tym razem Jank udał się do jednej z najpopularniejszych sieci sklepów w Polsce: Biedronki. Dietetyk postanowił zrobić zestawienie sprzedawanych tam parówek. To produkt, który może spowodować wiele złego, zwłaszcza u dzieci. O wynikach najnowszych badań na ten temat możesz przeczytać tutaj. 

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

To właśnie skład parówek, a nie ich smak, porównywał więc Jank. Okazało się, że część kiełbasek dostępnych w dyskoncie zawiera bardzo mało mięsa, a ogromną ilość niewskazanych dodatków.

Które parówki mają najgorszy skład?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Najgorsze parówki – Pyszności; foto: Canva

  • Parówki wędzone z kurcząt. Kilogramowe opakowanie może być już podpowiedzią co do jakości produktu. Jak powiedział Jank, te parówki zawierają wszystko, czego nie powinny. 55 proc. mięsa, na dodatek oddzielonego mechanicznie, mówi samo za siebie.
  • Parówki drobiowe Kraina Wędlin. 64 proc. mięsa to dalej niezadowalająca dietetyka ilość. Dodatkowo wzmacniacze smaku, konserwanty i stabilizatory.
  • Parówki Berlinki. Ten popularny wyrób o doskonałej kampanii reklamowej to jedynie 71 proc. mięsa i kiepski skład. „Nie jest to produkt dobrej jakości” – twierdzi dietetyk.
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Jank przypomina również, by nie dawać nabierać się reklamom. Swój wpis na Instagramie kończy bardzo słusznymi słowami:

Sprawdzenie składu nic nie kosztuje, a zajmuje dosłownie chwilę. Nasze zdrowie kiedyś nam za to podziękuje.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Zobacz też ten przepis na mini serniczki z masą kajmakową. Prosto z naszego kanału na YouTube.

 


Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×