PoradyWiesz, gdzie wyrzucić opakowanie z masła? Mało kto odpowiada poprawnie

Wiesz, gdzie wyrzucić opakowanie z masła? Mało kto odpowiada poprawnie

Krojenie masła na mniejsze kawałki
Krojenie masła na mniejsze kawałki
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | Vladislav Gudovskiy

10.06.2024 13:34, aktual.: 10.06.2024 13:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czasami nawet kilka razy w tygodniu podejmujemy ten temat. Skończyło się masło i chcielibyśmy wyrzucić jego opakowanie, ale z korzyścią dla środowiska naturalnego. Jak zrobić to prawidłowo? Okazuje się, że wielu z nas popełnia błąd w tej kwestii.

Masło to bardzo popularny tłuszcz i używa się go w większości domów. Jest idealne do kanapek, szybkiego przesmażania, ciast. Bywa tak, że nawet kilka "papierków" po maśle w tygodniu ląduje w koszu. Oby zawsze w odpowiednim miejscu.

Papier czy plastik

Choć opakowania masła na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, to jednak mogą się znacznie różnić. Są papierowe, ale wykonane z różnych rodzajów papieru. Może to być papier woskowany, papier połączony z folią aluminiową, a czasem nawet folia ekologiczna, która przypomina papier. Niektórzy też kupują masło w plastikowych opakowaniach, podobnych do tych, w które pakowana jest margaryna.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Kierunek: zmieszane

Zbrudzony papier po maśle, niezależnie od rodzaju powinien trafić do pojemnika na odpady zmieszane. Do segregacji nadaje się tylko czysty i suchy papier. Do pojemnika na zmieszane wrzucaj te śmieci, które nie nadają się do segregacji. Powinny tam trafić m.in. resztki mięsne oraz kości, mokry lub zabrudzony papier, zużyte materiały higieniczne, w tym pieluchy jednorazowe, żwirek z kuwet dla zwierząt, fajans, potłuczone szyby i lustra, tekstylia. Nigdy nie wyrzucaj tam sprzętu elektrycznego oraz elektronicznego, AGD, baterii i akumulatorów, odpadów budowlanych i remontowych, odpadów zielonych, leków oraz chemikaliów.

Żółte pojemniki

Plastikowe opakowania po maśle, także tym klarowanym i innych smarowidłach należy wyrzucać do pojemników na metale i tworzywa sztuczne, czyli tych żółtych. Nie ma konieczności ich mycia przed wyrzuceniem, ale powinny być dokładnie opróżnione. Plastik jest poddawany recyklingowi mechanicznemu, podczas niego jest sortowany, rozdrabniany, myty i przetwarzany na regranulat. Wykorzystuje się go później do produkcji nowych artykułów z tworzyw sztucznych.

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także